Hubněte zdravě a projezte se ke štíhlosti

Zdravé hubnutí

Jste pevně rozhodnuti, že zhubnete? Pak máte určitě hodně silnou motivaci k tomu, abyste to dokázali. Pořádná dávka trpělivosti, odříkání a pevné vůle vás k cíli dovede. Ovšem nečekejte, že zhubnete ze dne na den jako mávnutím kouzelného proutku, vždyť i vaše tělo si tvořilo tukové zásoby po určitou dobu. Ať už chcete ubrat několik centimetrů v pase a nebo shodit dvacet kilo, musíte zvolit především vhodnou strategii. Na jakoukoli zázračnou dietu nebo totální hladovku absolutně zapomeňte, tudy cesta nevede. Právě naopak, ke štíhlosti se musíte projíst! Jenom tak zhubnete jednou provždy a natrvalo.

Hubnutí chce systém

Při hubnutí hraje dost podstatnou roli vaše psychika, a tak si nejprve musíte vše srovnat v hlavě. Stanovte si reálný cíl, kolik chcete zhubnout a promyslete způsob, jak toho dosáhnete. Pokud jste se pustili do boje s velkou nadváhou a rovnou zvolíte účinnou metodu, jak zhubnout 10 kilo, ušetříte si strastiplnou cestu různých zbytečných pokusů a omylů. Samotné kouzlo hubnutí spočívá v celkové proměně životního stylu, musíte zdravě jíst a přiměřeně se hýbat. Uvědomte si, že na vaší současné nadváze se do jisté míry podílí především způsob života, jaký jste doposud vedli. Proto je nutné provést radikální změnu, ale postupujte pomalu a nenásilně. Nemůžete jen tak z ničeho nic po celý den chroupat mrkev, hodiny času trávit ve fitku a cvičit do úmoru. Kdepak, hubnutí musí mít pevně stanovený plán a systém. Jedině tak se vám podaří zdravě zhubnout.

Jídelníček je základ

Je to tak, jídelníček se na hubnutí podílí ze 70 % (zbytek tvoří pohybové aktivity), a z toho důvodu je právě středem pozornosti. Jestliže celý den prosedíte na židli v kanceláři, popíjíte jednu kávu za druhou, v rychlosti do sebe kopnete sladkou tyčinku a večer doma doslova vybílíte lednici, pak se nedivte, že máte nadváhu. Co má taky vaše tělo dělat, když nemá dostatek živin a neustále strádá? Nezbývá mu nic jiného, než tvořit tukové zásoby na horší časy a vy se trápíte nad tím, jak rychle zhubnout. Možná vám to bude znít jako paradox, ale abyste hubli, musíte jíst. Samozřejmě, že kaloricky méně vydatnou stravu, váš energetický příjem a výdej musí být v naprosté rovnováze.

Skladba stravy je více než důležitá

Jestliže chcete zahájit redukční režim a nastartovat účinné hubnutí, je nutné změnit veškeré stravovací návyky a zaměřit se především na skladbu stravy. Důležité je nehladově, jíst několikrát za den (5x – 6x) a s každou porcí jídla dodat tělu dostatek všech nezbytných živin (bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů, minerálních látek). Pro efektivní hubnutí je velmi účinné zvýšit podíl bílkovin (proteinů) ve stravě a omezit potraviny s obsahem sacharidů. V počáteční fázi hubnutí vám s takovou úpravou jídelníčku může pomoci proteinová dieta v instantní formě – KetoFit, která příznivě ovlivňuje veškeré metabolické procesy v těle, jež přispívají ke zdravému hubnutí. O její jednoduchosti a praktičnosti vás zcela jistě přesvědčí recenze diety KetoFit, což je v podstatě názorná ukázka toho, jak je možné jíst běžné denní jídlo a přitom hubnout. Dokonce nemusíte ani cvičit, stačí jen upravit stravu. První úbytky na váze zpozorujete již během několika dnů, čímž se výrazně podpoří vaše další úsilí a snaha o trvalé zhubnutí. Postupně poznáte jaké potraviny máte konzumovat, co jíst a čemu se naopak raději vyhnout. Správně nutričně vyvážený jídelníček vás dovede k daleko hodnotnějšímu životu, budete se cítit plni elánu a energie.

Hubnutí a pohyb

Pohyb je přirozenou součástí života a není nejmenší důvod k tomu, abyste se mu vyhýbali. Pokud je vám už jen samotná představa cvičení ve fitku více než nemilá, nemusíte se do ničeho nutit. Stres je doslova zabijákem hubnutí a takový přístup k ničemu nevede. I když je na spalování tuku nejúčinnější jakákoli aerobní sportovní aktivita (běh, jízda na kole, plavání,…), už jen rychlá svižná chůze ke zhubnutí přispěje. Určitě najdete něco, co vás bude bavit. Myslete také na to, že každý pobyt na čerstvém vzduchu vám nádherně pročistí hlavu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.