Jóga

Hot jóga – jóga v horku

Jóga je velmi populární cvičení vycházející z východních filozofií. Doslova horkým trendem pak je v posledních dnech takzvaná hot jóga. Jde o jógu, která se skládá z klasických jóga cviků. Rozdíl oproti klasické formě tohoto cvičení jsou ale podmínky. Tento „východní tělocvik“ se totiž provádí v teplotách od 38°C do 40°C.

Nejde o nic nebezpečného

Jasnými otázkami, které přijdou na mysl při přemýšlení nad touto formou jódy, jsou otázky ohledně bezpečnosti. Je cvičení v takových podmínkách bezpečné? Je pravda, že pokud máte srdeční potíže nebo jste prodělali již některou ze srdečních onemocnění, hot jóga není pro vás. To samé platí o osobách trpících zánětlivými chorobami. Pro všechny ostatní je však hot jóga naprosto bezpečná. Navíc jde o to, že vaše výkony jsou pro vás ještě větší výzvou než při obyčejném cvičení a každý pohyb je více tělem a kondicí zúročován.

Spalujeme více kalorií?

Pravdou však je, že při hot józe necvičíme nijak náročněji co se dynamiky či obtížnosti týče. Mnoho lidí si myslí, že hot jóga a cviky, při ní prováděné, spalují více kalorií, kvůli většímu množství potu. Pravda je, že pot a počet spálených kalorií nejsou v žádném evidentním vztahu. Toto cvičení je však efektivnější z důvodu uvolňování svalů v oněch vysokých teplotách. To může mít potom za následek vyšší množství spálených kalorií. Není však pravdou, že hot jóga by byla určena především pro hubnutí. Jde o komplexní udržování těla i mysli.

V čem je hot jóga prospěšná

Toto cvičení má mnoho pozitivních účinku. Například tato jóga posiluje imunitu a imunitní systém. Býváme méně nemocní a lépe se bráníme infekcím. Mezi další pozitiva patří posilování endokrinních žláz a zvyšování kapacity plic. Druhé, ze jmenovaných, nám zvyšuje kondici a pomáhá při dalším sportování. Jako každá jóga i tento její druh pomáhá také s pružností páteře a posiluje svalstvo. Posledním důvodem proč zvolit hot jógu může být zlepšení vlastností krevního oběhu.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *