Ložní prádlo

Pohodový spánek pro zdravý život: Vybíráme přikrývky a polštáře

Dostatek ničím nerušeného odpočinku je pro každého z nás nesmírně důležitý. Jen tak dokážeme načerpat energii tolik potřebnou k jakýmkoli aktivitám. Na kvalitě spánku se podepisuje hned několik faktorů. Jedním z nich je bezesporu správná přikrývka a polštář. Jejich výběr není jednoduchý, jelikož je třeba brát v potaz hned několik důležitých aspektů. Jakých? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Ložní set

Materiál v hlavní roli

Nejdůležitější je bezesporu volba správného materiálu, z něhož jsou přikrývky a polštáře ušity. Výraz přikrývka je pro mnohé z nás synonymem ke slovu peřina. Jejím základem je kachní, případně husí peří. Klasické péřové duchny dnes stále zdobí postele našich babiček. V moderním provedení se ale využívají i v mnohých domácnostech. Tepelně izolují a dokážou udržet tělo v teple. To samé ale zvládnou i nejnovější materiály, jimž vévodí duté vlákno.

Duté vlákno má specifické vlastnosti

Ložní prádlo z dutého vlákna nabízí nejen zmiňované izolační vlastnosti, ale umí i pohltit vlhkost vznikající při pocení. Jednoduché je i na údržbu. Bohatě postačí, když budete polštáře a přikrývky prát na 40 °C. Máte-li doma alergika, raději nastavte vyšší teplotu 90 °C. Při pořízení přikrývky berte v potaz i roční období. Ta letní má gramáž okolo 150 g/m2, u zimní se pohybuje od 350 g/m2. Volit lze i celoroční přikrývky. U polštáře tento aspekt řešit nemusíte, maximálně se vyplatí vybírat povlaky na polštářky.

Polštář

Ostatní aspekty výběru

Před nákupem ložního setu je vhodné vybírat i velikost. Polštář a přikrývku je třeba přizpůsobit tělesné výšce a posteli. Dále dbejte i na materiál povlaku na polštáře a na povlečení peřin. Výborný je například mikroflanel nabízející maximální jemnost a elegantní vzhled.  Ať už sháníte polštáře, přikrývky, povlak na polštářek 40×40 nebo jiné ložní prádlo, najdete je v e-shopu RodinneBaleni.cz.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *