Superpotraviny

Superpotraviny plné živin

Stále diskutovanějším se stává pojem superpotravin. Co je superpotravina? superpotravina Jde o termín, který se používá zejména v souvislosti se zdravým životním stylem a zdravou výživou. Nabízíme seznam superpotravin, které bývají plné živin, různých vitamínů, minerálů a antioxidantů.

Co je superpotravina

Jak již bylo zmíněno, superpotraviny neboli superfood jsou bohaté na živiny a jejich prospěšnost pro tělo bývá obvykle několikanásobně vyšší než u běžných potravin. Bývají také šetrně zpracovávány a neměli by obsahovat různé pesticidy nebo hormony. Dalším znakem pro tento druh jídle je původ. Většinou pochází a pěstují se v zemích mimo Evropu a zároveň jsou jejich zázračné účinky známy již po tisíce let.

Chia semínka nebo chlorella

Mezi jedny z nejznámějších superpotravin patří například chia semínka. Jde o semínka rostliny šalvěje hispánské, které obsahují velké množství omega-3 mastných kyselin. Dále jsou bohaté na vlákninu a vitamíny A, B, C, E. Mezi prvky nacházející se v semenech patří fosfor nebo vápník. Mají schopnost vázat na sebe vodu a zvětšovat objem. Na internetu najdete mnoho receptů s chia semínky. Doporučili bychom například puding z chia semínek nebo přidávat do smoothie nápojů. Chlorella je také velmi známou potravinou. Jde o sladkovodní řasu. Obsahuje chlorofyl a detoxikuje organismus. Skládá se až ze 70% z bílkovin a je součástí mnoha doplňků stravy. Pomáhá při léčbě rakoviny či čištění organismu.

Superpotraviny jsou i obyčejné suroviny

Mezi další superpotraviny patří například matcha čaj, kakaové boby či zelený mladý ječmen. Uznáváme však, že zmíněné potraviny nemusí být nejdostupnější ani nejznámější. Existují ale potraviny, které konzumujete běžně a ani nevíte, že se o nějakou superpotravinu jedná. Jde například o brusinky, borůvky, ořechy, mandle, ovesné vločky nebo sezamová semena. Pokud si obohacujete jídelníček těmito složkami, přispíváte ke správné imunitě, čištění organismu a příjmu důležitých antioxidantů.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *