Důvody, proč začít s běháním

Běhání

Přemýšlíte nad tím, že začnete pravidelně běhat? Možná vám dnes toto rozhodování usnadníme. Přinášíme vám dnes totiž důvody, proč začít s pravidelným běháním. Pojďme se na ně podívat?

Zdraví prospěšná aktivita

Běh je aktivitou aerobní. To znamená, že při tomto sportu zlepšujete fungování plic, ale i krevního oběhu a činnosti srdce. Z poznatků také dnes již víme, že zařazení běhání mezi aktivity, kterým se věnujete pravidelně, znamená snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění, a naopak zvýšení odolnosti vašeho organismu. Imunita se posílí při pravidelném pohybu na čerstvém vzduchu, kdy se vaše tělo setká s více patogeny a imunitní systém se tak vytrénuje. Běhání také pomáhá s „pročištěním“ hlavy nebo při řešení nespavosti.

Psychická pohoda

Jak již bylo naznačeno výše, běhání nepomáhá jen s fyzickými neduhy. Díky pročištění hlavy a zlepšení nálady vám pomůže i po psychické stránce. Během fyzické aktivity se totiž v našem těle vyplavuje známý hormon štěstí – endorfin. Ten pak může v kombinace si pobytem na čerstvém vzduchu a v přírodě výrazným způsobem zlepšovat náladu. Běháním tak zaženete stres, chmury a můžete paradoxně touto fyzickou aktivitou načerpat energii pro další činnosti. Oblíbíte-li si tedy běhání, půjde o zaručené antidepresivum.

Nenáročná aktivita

Dalšími výhodami jsou například spalování tuků, zlepšování fyzické kondice obecně či předcházení ztuhlostem pohybového aparátu. To vše můžete získat rozhodnutím začít běhat. Největší výhodou na tom je to, že k běhání téměř nic nepotřebujete. Vezměte sportovní oblečení, co máte doma a teniskytenisky. Pokud se vám toto sportování zalíbí, můžete přikoupit lepší boty na běhání a další výbavu. Nutné je však jen odhodlání. Jde o jednu z nejvíce nenáročnou aktivitu, pro kterou se můžete rozhodnout. Proč to tedy nezkusit?

Náhledové foto: Pixabay

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.