Primulus

Častá únava, slabá imunita, málo energie: Řešení těchto neduhů existuje!

Cítíte se zbití, slabí a unavení? Možná jste jen vynaložili extrémní porci energie na některou z činností a ke kvalitní regeneraci vám postačí dostatek odpočinku. Pokud ale tyto stavy zažíváte v pravidelných intervalech, rozhodně se nevyplatí nechat celou situaci jen tak být. Únava může být přirozeným fyziologickým stavem, nicméně často ji vyvolají některá onemocnění, případně poruchy obranyschopnosti a další faktory. Právě na ně se soustředíme v následujících řádcích. Následně se také zaměříme na přirozená řešení nepříjemností spojených s chronickou únavou a nedostatkem energie. Představíme si kotvičník zemní a speciální přípravek, který obsahuje jeho extrakt.

Co je vlastně únava?

Definic únavy je hned několik, nicméně všechny hovoří o tom, že se jedná o snížení schopnosti realizace určité činnosti. Unavená osoba prostě a jednoduše neoplývá dostatečným množstvím energie potřebné k vynaložení fyzického či psychického úsilí. U psychické únavy je typické snížení vnímání, pozornosti a také relativně častými změnami nálad. Fyzická únava je charakteristická svalovým napětím a problémy s fyzickou prací nebo jinými činnostmi spojenými s koordinací pohybů a vynaložením síly. Samotné projevy únavy jsou čistě individuální záležitostí a u každého jsou odlišné.

Hlavní typické příčiny nedostatku energie

Příčin absence potřebné vitality spojené s dostatečným množstvím potřebné energie může být hned několik. Postupně si je tedy vyjmenujeme.

Když tělo postihne infekce

Infekční onemocnění je velmi nepříjemné a dokáže organismus dokonale vyčerpat. Únava chronického charakteru se nejčastěji projevuje v souvislosti s chřipkou, malárií, infekcí HIV anebo hepatitidou či jinými onemocněními. Po následné účinné léčbě by mělo být všechno v naprostém pořádku a vitalita se rychle vrací.

Metabolické potíže, hormonální onemocnění, nemoci srdce

Soustavně vyčerpaný se cítí člověk i v případě metabolických problémů. Na mysli máme zejména sníženou funkci štítné žlázy, cukrovku, nemoci ledvin nebo chudokrevnost. Řadí se sem mimo jiné třeba i Cushingův syndrom či nemoci srdce.

Ostatní příčiny únavy

Jmenovat bychom měli i mnohé další příčiny úbytku energie. Jedná se především o:

–          vedlejší účinky medikamentů,

–          nespavost, poruchy spánku,

–          psychické problémy,

–          vážná onemocnění.

Jak zatočit s únavou?

Způsobů vedoucích k nabuzení organismu je hned několik. Výbornou volbou jsou energií napěchované svačinky, které budete v průběhu dne konzumovat. Neméně důležitou roli hraje bezesporu i pohybová aktivita, kterou je zapotřebí přidat do vašeho denního programu. Zapomenout nelze ani na dostatek spánku o kvalitního relaxu. Pokud si navíc dopřejete ty správné nápoje, můžete se z únavy a oslabení organismu dostat velmi rychle. Důležitý je i vitamín C pocházející z čerstvého ovoce.

Kotvičník zemní- zázrak z přírody

Výbornou volbou pro efektivní nabuzení organismu je kotvičník zemní. Rostlina označovaná latinsky jako Tribulus je v poslední době hodně častým tématem diskuzí nejen na internetu. Tato bylina roste jak v Asii, tak i Africe, Austrálii a v Evropě. Zvýšení testosteronu u mužů a estrogenu u žen. Přesně takto je možné popsat účinky kotvičníku zemního. Obecně se pro povzbuzení sexuální touhy využívá Viagra s účinnou látkou Sildenafil. Jedná se ovšem o léky, které se berou před sexuálním aktem. Kotvičník se využívá průběžně jako preventivní opatření proti nadměrné únavě a úbytku sexuální touhy. Mnohdy je označován i jako životabudič.

Primulus- gejzír vitamínů a minerálů

Sehnat sušený kotvičník zemní je nadlidský úkol. Vy se ale snažit nemusíte. Na trhu je totiž speciální přípravek Primulus, který obsahuje mimo jiné právě extrakt z kotvičníku zemního. Jeho součástí jsou například i následující vitamíny.

Vitamín D3

Lidský organismus nezbytně potřebuje vápník. Jestliže jej má nedostatek, začíná si ho odebírat z kostí a dochází tak k osteoporóze. Tělo je výrazně oslabeno, což se projevuje na vlasech, pokožce a jeho dalších součástech. Vitamín D3 dokáže pomoci vstřebat pro tělo tento potřebný prvek, který je následně organismem využíván.

Vitamín B6

Velmi nepříjemná je pro člověka vysoká hladina škodlivého cholesterolu. Na jejím snížení se podílí zejména vitamín B6. Mimo jiné také pomáhá při tvorbě svalové hmoty a vyrovnávání hormonů v těle. Jestliže jej máte dostatek, nebudete tolik unavení a dojde k zamezení vypadávání vlasů.

Vitamín C

Právě vitamín C efektivně zvýší obranyschopnost lidského organismu. Tento antioxidant je schopný účinně zbavovat tělo nebezpečných volných radikálů a podílí se i na zpomalení výskytu projevů stárnutí.

Vitamín B7

Biotin, jak je tento vitamín označován, dokáže napomáhat k rychlejšímu vstřebávání tuků. Prospěšný je tedy zejména při hubnutí. Důležitý je pro zdraví pokožky a v neposlední řadě posílí růst vlasů.

A co minerály?

Dále Primulus obsahuje následující minerály.

Zinek

Má pozitivní vliv na fungování pohlavních orgánů. Celkově se podílí na plodnosti a tvorbě pro tělo potřebných hormonů.

Selen

Vyznačuje se výraznými antioxidačními vlastnostmi. Dokáže potlačit projevy stárnutí a podílí se i na snížení rizika onemocnění srdce. Při dostatku selenu se zvyšuje také obranyschopnost vůči infekcím.

Hořčík

Tento minerál slibuje efektivní ochranu proti všudypřítomnému stresu. Umí regulovat činnost štítné žlázy a působí pozitivně na kardiovaskulární systém.

Zapomenout nelze ani na extrakty z kotvičníku zemního, pepře či pískavice řecké seno. Jejich pozitivní účinky na lidské tělo jsou také nesmírně důležité. Více prozradí zkušenosti s tabletami Primulus.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *