alobabl záda2

Alobal může pomoci i našemu zdraví, skvěle totiž drží teplo

Akutní bolest zad nebo krční páteře určitě není neznámá snad nikomu z nás. A vzpomínáte si ještě, co vám pro tento případ radili fyzioterapeuti nebo vaši blízcí? Prý stačí vzít nahřátý ručník nebo plenu, přiložit na postižené místo a nechat teplo působit.

Ovšem jak určitě sami víte, takové teplo příliš dlouho nevydrží. Ručník rychle vychladne a vy můžete jít nahřívat znovu. A právě v tomto okamžik vám může pomoci právě alobal.

Kousek hliníkové fólie udělá zázraky

Nezáleží na tom, zda potřebujete uvolnit své páteři v oblasti beder nebo krku. Do připraveného ručníku vložte i alobal – nejlépe na několikrát přeložený. Ovšem stále o potřebné šířce. Mnohdy je lepší naskládat raději více pruhů alobalu na sebe). Nyní ručník po jedné straně několikrát přejeďte rozpálenou žehličkou, ovšem v případě nouze si pomozte i fénem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Takovýto obklad pak přiložte na postižené místo a pokud to jen trochu de, zalezte si pod deku nebo se jinak udržte v teple. Alobal bude vydávat příjemné teplo po více než půl hodiny, což obvykle bohatě stačí k prohřátí hlubších tkáňových struktur

O něco účinnější jsou zahřívací polštářky a deka

Ovšem i přes všechny přínosy jde spíš o nouzové řešení, takže pokud vás bolesti páteře přepadají pravidelně, pořiďte o něco více „profi“ vybavení. Hodně mohou pomoci obyčejné gelové polštářky, které se zahřejí jednoduše tím, že je v ruce několikrát promačkáte. Vložte je pod bederní pás nebo jeho náhradu, zastrčte pod šátek na krku apod. a těšte se na jejich účinky.

Úplně nejlepší jsou však hřejivé deky zapojované do elektřiny. Jsou velmi příjemné a riziko požáru u nich nehrozí, všechny nové modely jsou totiž pro tento případ vybaveny spolehlivou pojistkou. Jsou zárukou tepla na mnoho hodin, což zcela jistě oceníte.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *