Bezová šťáva

Gumoví medvídci z bezového sirupu se vyplatí

Tito gumoví medvídci jsou chutní a sladcí, stejně jako klasičtí medvídci. Navíc jsou ale mnohem zdravější – je to skvělý způsob, jak přimět své děti ke konzumaci bezového sirupu. Bezinky jsou považovány za velmi silný antioxidant, posilovač imunity a bezpečný a přirozený způsob, jak zabránit nachlazení a chřipce! Vyrobit je není nic složitého – samozřejmě se ale neobejdete bez speciálních formiček na medvídky. Nejlepší jsou ty silikonové.

Kolik medvídků mohou děti sníst?

To záleží na tom, jak koncentrovaný je sirup z bezinek a jak veliké jsou formy vašich medvídků. Obvykle se množství pohybuje od 1 do 3 kusů medvídků. Na výrobu medvídků lze použít sirup z plodů i květů červeného bezu – můžete tak vyrobit rovnou dvě různé barvy medvídků.

Gumoví medvídci

Gumoví medvídci: Zdroj obrázku Pixabay.com

Příprava gumových medvídků

Na přípravu gumových medvídků budete potřebovat 1 hrnek sirupu z černého bezu, ¼ hrnku želatiny a 2/3 hrnku horké vody. Připravte si silikonové formičky na medvídky (může jít samozřejmě i o jiné tvary, které mají vaše děti rády). Je dobré je položit na tácek nebo rovný talíř, abyste je mohli snáze přemístit, až budou formy naplněné. Ze sirupu si odlijeme asi jednu čtvrtinu množství, do kterého vmícháme želatinu. Naplníme silikonové formy a přeneseme je do lednice, kde je necháme hodinu tuhnout. Poté je vysypeme z formiček a umístíme do vzduchotěsné nádoby.

Tip na plnění forem

Následně vlijeme horkou (ale ne vařící) vodu a mícháme, dokud se želatina nerozpustí. Poté vmícháme i zbytek sirupu. Ještě teplou směs rozlijeme do silikonové formy (vhodné je použití pevnějšího sáčku nebo kuchyňské pipety, které zajišťují větší přesnost (méně rozlijete).

Jak uchovávat medvídky?

Medvídky skladujte ve vzduchotěsné nádobě v lednici. Dávejte pozor na plísně. Plísním se dá zabránit tak, že při přípravě sirupů použijete více citronové šťávy nebo naopak méně vody. V lednici vydrží medvídci asi dva měsíce, ale pokud je budeme skladovat v mrazničce, vydrží i jeden rok. Postačí tedy, když si každý týden vytáhnete potřebný počet medvídků na jeden týden z mrazničky.

Vyzkoušejte i jiné sirupy

Pokud vaši gumoví medvídci sklidí úspěch, můžete začít připravovat medvídky z nejrůznějších zdravých sirupů (rakytníkový, řešetlákový apod.). Od věci samozřejmě není ani příprava domácích gumových medvídků, jejichž základem bude pouze ovocná šťáva a nic víc. Žádné umělé konzervanty a neznámé látky.

Bezový sirup: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *