Teploměr

Měření teploty při vstupu do každé budovy? Možná brzká realita – technologie na to totiž jsou

V souvislosti s pandemií koronaviru COVID-19 se často mluví o zvýšené teplotě jako o jednom z hlavních „rozpoznávacích“ faktorů. K měření teploty (obvykle ručně) se tak uchylují na celé řadě míst – například ve školách nebo v nemocnicích.

Stále častěji se však hovoří také o faktu, že zvýšená teplota může upozornit i na jiná onemocnění než koronavirus. Chřipka, angína, ale také SARS nebo další nebezpečná onemocnění dokáží zdravotní systém také slušně zatížit. A každý z nás zcela jistě někdy zažil situaci, kdy jeden nemocný kolega nakazil celý kolektiv.

V budoucnu se připravte na měření teploty možná úplně všude

Masivnější zjišťování tělesné teploty zatím brání způsob tohoto provedení. Není reálné, aby ke každému ze stovek nebo dokonce tisíců návštěvníků např. v nákupním centru přistupoval člen ochranky a přikládal mu k čelu teploměr. Ovšem co kdyby bylo možné tento lidský faktor vynechat?

Zdroj obrázku: Protext

Ne nadarmo se do popředí zájmu dostávají nejrůznější rámy s příslušnými čidly, které lze během několika minut instalovat prakticky kamkoliv. „V době epidemiologického nebezpečí, jakým je aktuálně COVID-19, je rutinní kontrola tělesné teploty nezbytným postupem pro zajištění bezpečnosti. Za tímto účelem byl vyvinut detekční rám SE-1008 umožňující rychlou a bezdotykovou kontrolu tělesné teploty. Citlivý senzor okamžitě zareaguje na teplotu nad 37 °C a automaticky zobrazí informaci na LED displeji,“ vysvětluje Damian Teichert, marketingový manažer SpyShop24.cz, který na náš trh právě takové řešení dodává (a není samozřejmě sám).

„Proces měření probíhá automaticky, umístěním čela nebo zápěstí před IR čidlo. K detekci stačí vzdálenost 2 až 5 cm. Měření je tedy zcela bezdotykové. Rám zareaguje při detekování tělesné teploty vyšší než 37 °C,“ dodává ještě.

Technologie jsou tedy v tomto ohledu rozhodně dál, než jste si možná doteď mysleli. Co myslíte, Dočkáme se v brzké době takovéhoto „omezení“ nebo nás pověřené instituce jenom straší?

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *