Alkohol můžete i při hubnutí: má to ale svá pravidla

Alkohol

Jen málokdo jde na posezení s přáteli a nedá si nějakou tu skleničku. Pokud se ale snažíte hubnout, víte, že alkohol může narušit vaše snahy, protože obsahuje velké množství sacharidů. Nejzákeřnější jsou v tomto smyslu zejména míchané nápoje, které obsahují různé ovocné šťávy nebo rovnou sirupy. Ředěné jsou obvykle sladkými sodovkami nebo rovnou smetanou. Avšak i obyčejné pivo obsahuje spoustu kalorií a nutričních hodnot navíc, které při hubnutí nepotřebujete. Jak z toho ven?

Proč alkohol „kazí“ hubnutí?

Pokud budete pít alkohol, zhubnout můžete. Je to ale těžší. A to hned z několika důvodů:

  • Alkohol je velmi kalorický a na jeho spálení vydáváme jen malé množství energie.
  • Alkohol nás „nutí“ dát si nezdravé jídlo nebo pochutiny.
  • Čím více alkoholu vypijete, tím méně důležitá pro vás bude dieta a hubnutí.
  • Alkohol dehydratuje, což znamená zvýšené riziko toho, že si koupíte slazený nápoj (zejména popíjíte-li v restauračním zařízení).

Míchaný drink

Foto: Pixabay

Pozor na míchané nápoje!

Když už tedy pijete, je dobré vědět, na co si dát pozor. Už v úvodu tohoto článku jsme shrnuli, jaká rizika hrozí, když pijete míchané nápoje. Pokud si ale chcete nějaký dát, tak zvolte Bloody Mary. Je to nápoj ze zeleninové šťávy (rajčata), který navíc obsahuje kapsaicin. Tato látka je součástí mnohých výrobků na podporu hubnutí.

Zdravé pochutiny

Pokud budete pohoštění k popíjení připravovat sami, zvolte raději méně kalorické varianty. Může jít o domácky dělané bramborové nebo batátové chipsy, které nebudou plné oleje a soli, oříšky (nepražené a nesolené) a další méně kalorické pochutiny.

Pijte vodu

Každý alkoholický drink zapijte sklenicí neperlivé vody bez jakékoli příchutě. Hubnutí to sice nepomůže, ale díky tomu nevypijete tolik alkoholu. A druhý den vám bude mnohem lépe, protože nebudete dehydratovaní z alkoholu.

Nejmenší zlo

Pokud byste si měli vybrat nápoj, který pro vás bude při hubnutí nejlepší, zvolte suché červené víno. I to obsahuje alkohol, ale také polyfenoly, které mohou mít i zdraví prospěšné účinky. Navíc není tolik kalorické, jako jiná alkoholická pití.

Připravte se předem

Pokud víte předem, že večer jdete na společenskou akci s alkoholem, můžete se na to během dne připravit. Zmenšete například přílohy k jídlům, pijte jen neslazené nápoje, abyste příjem sacharidů omezili na minimum. Příjem bílkovin však zachovejte.

Zdroj: https://aktin.cz/hubnuti-a-alkohol-jak-si-obcas-doprat-aby-i-presto-sly-kilogramy-dolu

Foto: Pixabay