Akupunkturou ke zvýšení sexuální touhy

Touha

Způsobů, jak se dá zvýšit sexuální touha, je na internetu celá spousta. Pokud žádný z nich nezabere, nemusíte se uchylovat k možnostem pochybným nebo dokonce nebezpečným. Podle některých může pomoci právě akupunktura. Jedná se o praktiky, které jsou prověřené časem. Nejde tedy o novinky poslední doby, jak by se některým mohlo zdát. Narazit na šikovného akupunkturistu dnes už rozhodně není problém.

Příčiny nízké chuti na sex

Příčiny mohou být různé. Nejčastěji trpí poklesem sexuální touhy lidé nad 35 let. Na vině je také stres, přepracovanost nebo zkrátka a dobře biologické hodiny. Andropauza a menopauza jsou často doprovázeny velkým úbytkem sexuální touhy. Podle některých studií s nízkou chutí na sex souvisí také obezita či nedostatek tělesné aktivity v průběhu celého dne. Na druhou stranu únava může být také zabíječem sexuálního libida.

Chuť na sexFoto: Pixabay

Co je akupunktura?

Akupunktura je považována za alternativní medicínu, kterou někteří považují za pouhé šarlatánství. Má ale spoustu příznivců a léta tradice, což svědčí o tom, že na této praxi asi něco bude. Akupunktura vychází z tradiční čínské medicíny – snaží se pochopit lidské tělo a uvést jeho systémy do rovnováhy. Díky tomu může pomoci srovnat zažívací, kardiovaskulární i hormonální systémy… a také navodit sexuální pohodu. To, na co se zaměříte, podléhá vašim potřebám.

Jak může akupunktura pomoci

Akupunktura se ve zlepšení sexuální pohody snaží pomoci tak, že se zaměřuje na hlavní příčiny nedostatečné chuti na sex. Ve většině případů je na vině stres, únava nebo podrážděnost. Pokud člověk není uvolněný a v harmonii, je velmi nepravděpodobné, že se bude těšit dobrému sexuálnímu zdraví. A právě zde se nachází prostor pro akupunkturu: ta může pomoci dosáhnout vyrovnání energie. Při akupunktuře by mělo dojít k vyrovnání hormonů, ke snížení stresu a k regulaci nervového systému. V některých případech je na vině nedostatek spánku, takže akupunkturu lze použít k podpoře spánku a zvýšení hladiny energie.

Zdroj: https://www.mindbodygreen.com/articles/acupuncture-sex-drive

Foto: Pixabay