Afrodiziaka – umíte si vybrat ta správná?

Je dobré vědět, že afrodiziaka nenastartují sexuální touhu od nuly. Spíše ji podpoří tam, kde už nějaká vzniká. Uvolňují tělo, dodávají mu energii a činí ho citlivější vůči nejrůznějším dotekům a stimulaci.

Druhy a formy afrodiziak

Afrodiziakální krémy a gely

Krémy a gely s afrodiziakálními účinky jsou nejčastěji zastoupenými afrodiziaky na trhu. U žen se používají především při stimulaci klitorisu. Podle druhu ho pomáhají lépe prokrvit, učinit citlivější pro doteky nebo ho dokonce zvětšit. Muži mají zase v oblibě přípravky pro pevnější a tvrdší erekci. Nechybí zde ani mírně znecitlivující gely, které oddalují ejakulaci.

Afrodiziakální pilulky

Účinky nejrůznějších pilulek a tablet bývají lepší, než u gelů a krémů. Ovšem nevýhodou je množství jejich vedlejších účinků a zdravotní rizika (nesmějí je užívat např. osoby s nemocným srdcem). Proto je převážná většina z nich k dostání pouze v lékárně na předpis. Volně prodejné jsou pouze slabší produkty.

fr2

Španělské mušky

Pravděpodobně nejde psát o afrodiziacích a nezmínit se přitom o španělských muškách. Nejde o výtažky z hmyzu, jak by název mohl napovídat, ale o směs bylinných esencí, která zvyšuje hladinu hormonů a tím i sexuální vzrušení. Španělské mušky bývají k dostání v kapkách nebo ve formě gelu.

Bylinné výtažky

Podle nové legislativy EU bylo nutné ze sexshopů stáhnout většinu běžně využívaných přírodních afrodiziak, např. yohimbine nebo damianu. Většina z nich je ovšem stále k sehnání ve formě sušených bylin, u kterých prodejce neručí za způsob použití. U sušených bylin je opravdu nutné dbát na přiměřené dávkování a začínat raději s menšími dávkami.

V každém případě doporučujeme nakupovat u ověřených prodejců. Ať už se rozhodnete pro gely, pilulky nebo přírodní experimenty, jistota nezávadného původu vám může ušetřit mnohá nepříjemná překvapení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *