terapeut1

Jak poznat odborníka na tradiční čínskou medicínu?

Trpíte zdravotními obtížemi, na které už klasická medicína nestačí? Máte dojem, že vám nic nepomáhá a jste ochotni přistoupit i na alternativní cestu? Pak vám určitě padla do oka tradiční čínská medicína. A my vám poradíme, jak si vybrat toho správného terapeuta, abyste hned napoprvé byli v řešení svých potíží úspěšní.

Pátrejte po referencích

Je-li odborník na TČM opravdu dobrý, určitě si to jeho pacienti nenechají pro sebe. Pátrejte tedy mezi svými známými ale třeba i na internetu. Každý dobrý terapeut má v dnešní době i internetové stránky, takže vše potřebné s trochou štěstí najdete přímo na nich.

Víc než jedna cesta ke zdraví

Zkušený terapeut se nikdy neupíná jen na jednu techniku z TČM, ale vzájemně je doplňuje a kombinuje pro co nejlepší výsledek. Zpravidla je třeba začít pracovat s akupunkturními body. Čínská medicína rozlišuje celkem 12 řádných a 8 mimořádných akupunkturních drah, jež mohou být podle potřeby stimulovány a uvolňovány jemnými jehličkami zapíchnutými do přesně stanovených míst. Své místo v terapii mají i bylinky, ale také léčebné masáže, cvičení Qi-gong (jež můžete později aplikovat i doma) nebo třeba moxování (nahřívání speciálních bodů pelyňkovými doutníky).

terpeut2

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Terapie by vždy měla být zvolena s přispěním klienta. To je pro vás výhoda – nebudete tak muset podstupovat něco, co se vám nebude zamlouvat. A to je rozhodně velké plus.

Dbejte na vzdělání terapeuta

Pátrejte také po tom, jak dlouhou praxi vámi zvolený odborník má a jakým dosaženým vzděláním se může pochlubit. Nejlepší vizitkou jsou neustále prohlubované znalosti a dovednosti. Určitě by měl mít přehled o aktuálních novinkách a trendech a být přístupný i trochu netradičním přístupům.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *