Vitamíny

5 rad, jak dostat do dětí potřebné vitamíny

Lidské tělo potřebuje ke svému zdárnému fungování spousty potřebných látek včetně mnohých vitamínů. Zejména v útlém věku je ovšem děti do těla bohužel nejsou schopny dostat. My se proto soustředíme na 5 rad, které by jim k tomu měly pomoct. Třeba se i vám nakonec díky některé z nich podaří do vaší ratolesti dostat látky, jež jejich organismus vyžaduje.

Ovoce jim musíte připravit až pod nos

V první řadě je zapotřebí soustředit se na dostatečný příjem ovoce. Děti ho mají rády, nicméně většinou jsou neskutečně líné takový banán nebo pomeranč zbavit slupky. I proto si prostě dejte tu práci a čas od času jim vitamínovou bombu přichystejte ve formě salátu, anebo jen tak ovoce nekrájejte na kousky. Uvidíte, že se skoro pokaždé setkáte s potřebným úspěchem.

Zeleninové saláty mohou být skvělé

U zeleniny je situace mnohem horší, jelikož dostat ji do malého dítěte v syrovém stavu plnou vitamínů bude značně namáhavé. Pokud ale přichystáte vynikající salát ze zelí, řepy nebo čehokoli jiného, trochu jej ozdobíte a poté naservírujete, úspěch bude zaručen. Obzvláště, když k salátu patří vynikající hlavní jídlo.

Trocha cukru nemusí až tak škodit

Čím méně bílého cukru dítě příjme, tím lépe. Tato skutečnost je všeobecně známá. Když ale takové jahody posypete malou vrstvičkou jemného třtinového cukru, trochu je vylepšíte, do dítěte je dokážete dostat. Určitě dbejte na kvalitu cukru. Zkusit to můžete i s medem či javorovým sirupem. Chuť se ovšem poněkud změní.

Zdraví přímo z přírody

Vyrazte se svými dětmi přímo do přírody. Takový sběr lesních plodů typu borůvek nebo ostružin může být velkým dobrodružstvím a děti si vše dokonale zamilují. Navíc budou na čerstvém vzduchu.

Na vzhledu doplňků stravy záleží

Volit lze i vitamíny v podobě doplňků stravy. Na trhu existuje řada bonbonů, jež jsou podle svých výrobců napěchované těmito látkami. I tady je ale nutné volit takové, které mají formu želé anebo tvar dětských postaviček.

Zdroj náhledového obrázku: vybovit.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *