Alergie

Jaro se blíží: Pozor na alergie

Sníh už pomalu mizí a většina z nás se těší na teplo spojené s příjemným jarním sluníčkem. Ne všichni ale máme v hlavě teplo a maximálně pohodlí. Jaro je také typické probouzející se přírodou a především nejrůznějšími pyly i tím, že je člověk mnohem častěji venku. S tím bohužel souvisejí i nejrůznější alergie, jimiž můžeme trpět. Příčinu těchto stavů je ale zapotřebí hledat někde jinde než ve vnějších faktorech. Může za ně náš vlastní organismus. Jak tedy na alergie?

Potlačování projevů není řešení

Projevy alergií se značně liší. Jen pro přehlednost jich několik uvádíme. Jde tedy o:

–          rýmu,

–          ekzémy,

–          kopřivky,

–          záněty spojivek,

–          dýchací obtíže.

Všechny tyto neduhy mnohdy řešíme pouze tím, že potlačujeme prvotní projevy a komplexně nic nepodnikáme. Jinými slovy, na jakoukoli rýmu existují kapky a do očí se dá také aplikovat nějaký ten roztok. Situace se ovšem takovýmto nedůsledným řešením pouze zhorší a bude nakonec zapotřebí odborné pomoci.

Pátrejte po příčinách

Vy sami byste měli pátrat po tom, co alergie skutečně způsobuje. Mnohdy se jedná i o potraviny. Bohužel je tak nezbytné změnit některé své tradiční návyky, na něž jsme zvyklí. Jinak není od věci navštívit alergologa, který je schopen prostřednictvím testů jednoznačně odhalit, odkud vítr vane. Nejedná se přitom v žádném případě o nějaká složitá zkoumání, jež by byla bolestivá a pro pacienta náročná.

Antihistaminika

Řešení mohou přinášet speciální léky, jež efektivně působí proti histaminu. Právě tato látka se velkou měrou podílí na vzniku alergických reakcí. Antihistaminika se podávají buď celkově, anebo lokálně. Záleží na konkrétním léku. V každém případě se vyplatí mít tyto úlevové léky k dispozici. Jmenovat bychom z nich mohli konkrétně Analergin anebo některé jiné, jež působí efektivně na mnohé alergie. (http://www.analergin.cz/lecba-alergie/)

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *