Cambridge dieta

Zrychlete svůj metabolismus! Víme jak

Pokud potřebujete zrychlit svůj metabolismus, tedy zvýšit rychlost vaší látkové přeměny, zrychlit spalování kil a hubnutí, tento článek je pro vás. Nabízíme vám triky, jak vaše tělo v tomto ohledu zrychlit. Podívejme se na způsoby jak „nakopnout“ váš metabolismus.

Snídaně je základ!

Každý den začněte pořádnou snídaní. Asi to slyšíte z každého rohu – Snídaně je základ dne. My však musíme tuto tezi potvrdit. První denní jídlo je dobré pro zisk energie, která bude tělu vhod po celý zbytek dne. Navíc má i dobré účinky na zrychlování metabolismu. Podle výzkumu z Journal of Physiology platí, že snídaně ovlivní aktivitu tukových buněk. Snídaně také děle snižuje riziko diabetu nebo onemocnění srdce. Další výzkum hovoří o tom, že pokud máte pravidelnou snídani, spalujete při cvičení mnohem více nežli lidé, kteří takto pravidelně nesnídají.

Pomůže i káva a kofein

Tato záležitost byl vždy tak trochu předmětem sporu. Má káva (kofein) pozitivní vliv na náš metabolismus? Do jisté míry ano. Povzbuzuje metabolismus, takže napomáhá ke spalování tuků. Vždyť mnoho přípravků, které jsou určeny ke snižování hmotnosti, obsahuje i kofein. Právě na podpoření procesu spalování. Pokud se podíváme na výsledky měření vědců, ti optimističtější hovoří i o 20% nárůstu zvýšení činnosti metabolismu, konzervativnější pak uvádí něco okolo 10 %.

Pořádný šlofík

Posledním tipem, který pomůže spalování tuků ve vašem těle, je spánek. Ten má totiž důležitou funkci. A nejen pro metabolismus, ale i pro fungování celého těla. Magazín Science Advances přišel v roce 2018 s výzkumem, který dokládá, že pokud se jednou nevyspíte, metabolismus je okamžitě negativně ovlivněn. Stačí jedna probděná noc! Jiný výzkum z roku 2010 pak říká, že lidé s osmihodinovým pravidelným spánkem spalují cca o 400 kalorií více než ti, kteří nedodržují spánkovou hygienu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *