Zkuste si před spaním přiložit cibuli k chodidlu a sledujte, co se bude dít

Cibulové kroužky

Cibule je nepostradatelná zelenina, která se používá v kuchyni do mnoha receptů. Ať už ji znáte a používáte nebo ne, má navíc i další využití. Věděli jste, že podle čínské medicíny se její aktivní látky obsažené v cibuli nejlépe vstřebávají v chodidlech?

Co se v cibuli nachází?

Cibule je plná vitamínů a minerálů. Můžeme v ní objevit vitamín B, C, E, listovou kyselinu, železo, fosfor, hořčík, měď, vápník a řadu dalších aktivních a nepostradatelných látek. Nejdůležitější z nich je alicin, který působí jako přírodní antimikrobiální prostředek. Málokdo ví, že se z ní dá vyrobit cibulový čaj. Ať tak či onak, v případě, že vám cibule zhoršuje žaludek, nebo v případě, že nemáte rádi jen její chuť, bude pro vás tato strategie mnohem rozumnější.

Ptáte se, proč právě na nohy?

Na chodidlech jsou meridiánové dráhy. Těmito drahami proudí životní energie a podle čínské farmacie mají vnitřní orgány své rozmístění na chodidlech. Díky tomuto faktu lze přes chodidla orgány chránit. Aplikací cibule na tato místa lze dosáhnout neuvěřitelných výsledků. Tímto způsobem například snížíme horečku nebo zmírníme příznaky nachlazení.

Cibule na půlky
Foto: Pixabay

Jak si s tím poradit?

Připravte si čerstvou cibuli. Oloupejte ji a nakrájejte na kolečka. Kolečka cibule přiložte na chodidla a zabalte je potravinovou fólií. Tím předejdete kontaktu cibule s ponožkami. Cibulové řezy musí přilnout k chodidlu — potravinová fólie vám s tím navíc pomůže. Ráno cibuli vyjměte a vyhoďte. Tuto strategii budete opakovat každou noc, dokud vedlejší účinky nemoci nezmizí. Cibulový zábal lze podávat i dětem, ale tam je nutné zkrátit délku činnosti na 2-3 hodiny. Regenerační účinek bude vysoký i přes kratší dobu aplikace, děti mají citlivou pokožku a delší doba ji může zbytečně podráždit.

Použití cibule při kožních onemocněních

Cibuli lze navíc použít jak při výronech, otocích a pohmožděninách. Kromě toho ji lze použít na bradavice a nepříjemné plísně, které se vyskytují na nohou. Na postiženou oblast naneste kaši z čerstvě rozmačkané cibule. Po namazání ji na několik hodin nechejte působit a pak oblast omyjte.

Zdroje info: prozeny.cz, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay