Potřebujete se dostat do formy, ale preferujete soukromí domova? Pořiďte si běžecký pás

Běžecký pás

Léto bylo období grilovaček, skvělého jídla a takzvaného dovolenkového režimu, kdy se většina z nás tolik nehlídá v dobrotách. Pokud je to i váš případ a rádi byste se zbavili nasbíraných kilogramů, ale preferujete spíše domácí cvičení, běžecký pás je skvělou volbou.

Na co se při výběru domácího běžeckého pásu zaměřit?

Abyste si tréninky na domácím běžeckém pásu náležité užili a byly pro vás nejen fyzicky přínosné, ale také co nejpohodlnější a nejzábavnější, musíte si vybrat ten správný model. Jak na to? Stačí dodržet pár základních doporučení a před koupí se zaměřit na několik kritérií. Důležité je například zvolit pás s odpovídající maximální nosností. Ta by měla být zhruba o 30 % vyšší než je vaše tělesná hmotnost.

Dalším faktorem důležitým pro výběr tohoto geniálního fitness nástroje je délka, ale i šířka nášlapné plochy pásu. Aby se vám cvičilo pohodlně, zvolte šířku běžecké plochy minimálně 45 cm. Optimální délka ale závisí na tom, jak vysoký člověk je. Minimální délka běžecké dráhy se všeobecně doporučuje 120 cm. Vysocí lidé ale dělají dlouhé kroky, a tak čím vyšší jste, tím delší nášlapnou plochu zvolte.

Běžecký pás

Foto: Pixabay

Běžecký pás s motorem nebo bez? Toť otázka

Obecně se běžecké pásy rozdělují do dvou nejzákladnějších kategorií podle toho, jestli disponují motorem nebo nikoliv. Abyste si zvolili ten správný druh, je potřeba se zamyslet nad svou fyzickou zdatností. Domácí běžecké pásyběžecké pásy bez motoru jsou nejvhodnější pro pokročilé sportovce s perfektní fyzičkou. Na druhé straně modely s motorem vám při běhu mohou tak trochu pomáhat, pokud jste začátečník nebo jste takzvaně vypadli ze cviku.

V potaz je nutno vzít také to, jaká máte od běhu na domácím běžeckém pásu očekávání. Model s motorem je vhodný pro jakkoliv intenzivní tréninky. Budete s ním tedy spokojeni, ať už si jej pořizujete za účelem každodenního protáhnutí těla, redukce hmotnosti nebo rekonvalescence po úrazu pohybového aparátu. Motorové běžecké pásy jsou ale skvělou volbou například i pro seniory, kteří se chtějí udržet v kondici rychlejším krokem.

Dopřejte si svůj oblíbený běh kdykoliv a v soukromí domova

Domácí běžecký trenažér vám umožní běhat kdykoliv a za jakéhokoliv počasí. Jen těžko proto budete hledat výmluvy, proč si nezaběhat. Navíc nemusíte pouze běhat, ale dopřát si můžete i pomalejší procházku. Některé modely dokonce disponují několika přednastavenými programy, které simulují proměnlivý terén. Běh do kopce si tak klidně můžete dopřát třeba uprostřed obývacího pokoje, zatímco sledujete oblíbený seriál.

Moderní technologie zajišťují perfektně tichý a plynulý chod běžeckého pásu. Kromě toho se ale můžete těšit i na funkcionality, jako je měření vaší tepové frekvence v průběhu běhu. Přístroj taktéž dokáže analyzovat a archivovat váš výkon, uběhnutou vzdálenost, náročnost tréninku, spálené kalorie i progres. Výsledky navíc u mnoha modelů pásu můžete prostřednictvím Bluetooth nebo wifi sdílet do dalších zařízení se sportovními aplikacemi, jako je například chytrý telefon.

Zdroje info: obehani.cz, hop-sport.cz

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.