„Zimní vagína“: mráz může zapůsobit také na intimní partie

Žena

Stejně jako cítíte vlivy mrazu na svých rtech, můžete pocítit i to, co je to zimní vagína. Projevuje se to podobným způsobem: rty jsou suché, podrážděné a popraskané. Podobné nepohodlí můžete pociťovat také v oblasti vašich intimních partií. Typická je zejména suchost. Suchý vzduch v místnostech (kde se často pohybujeme) totiž může způsobit, že se naše tělo stává dehydratované. Vysušuje se nejenom kůže, ale také dutiny. Včetně intimních partií.

Vrstvy pokožky

Lidská kůže se skládá z několika vrstev. Na povrchu se nachází ta nejtenčí, kterou označujeme jako stratum corneum. Její hlavní funkcí je chránit ostatní vrstvy kůže, které se nachází pod ní. Skládá se z odumřelých kožních buněk a přirozených tuků pokožky. Aby pokožka mohla fungovat správně, potřebuje k tomu dostatečnou vlhkost. Proto je třeba myslet na hydrataci pokožky, a to zejména v zimě. Hydratujeme ji zevnitř (pijeme dostatečné množství tekutin) i zevně (mažeme hydratačními krémy).

Antikoncepce

Foto: Pixabay

Suchá pokožka nechrání správně

Pokud máte suchou pokožku, nemůžete očekávat, že kůže bude vykonávat svou funkci správně. Suchá pokožka navíc může svědit a být podrážděná. Není schopna zadržet si přirozenou vlhkost a obsahuje méně přirozených tuků. Pokud si myslíte, že se dá problém napravit horkou koupelí, jste na omylu. Ta pokožku ještě více vysušuje!

Zimní vagína

I když jsou obvykle chráněny vrstvou oblečení, mohou trpět i intimní partie ženy. V zimě obvykle nosíme několik vrstev oblečení, což snižuje prodyšnost, zadržuje vlhkost a bakterie. Vznikat tak mohou také kvasinkové infekce. Odvrátit to můžete tak, že po příchodu domů si oblečete prodyšné a volné oblečení. Ideální jsou bavlněné kalhotky, které jsou dostatečně prodyšné. Používejte také speciální produkty zaměřené na intimní péči.

Potraviny pro vaši vagínu

Se zimní vagínou můžete bojovat také vhodně zvolenými potravinami. Sladkosti a zpracované potraviny mohou narušit přirozené pH a narušují hormonální rovnováhu. To přispívá k vysušování a podráždění. Pokud si ale dopřejete spoustu ovoce a zeleniny, můžete pomoci tyto příznaky odstranit. Vhodnými potravinami jsou též jogurty a mléčné výrobky, které příznivě působí na pH pochvy. Dýňová semínka a avokádo se osvědčily při zajištění zvlhčování sliznice.

Zimou trpí také muži

Je známo, že při zimě se stahují cévy. To také způsobuje zmenšení penisu i varlat. Pokud jsou teploty pod 15 °C, dochází ke smrštění penisu, a to až o 50 % v délce a o 20 až 30 % v průměru. Také varlata se zmenší a přitisknou se více k tělu, aby si zachovala potřebnou teplotu. Důvod je velice chytrý a praktický: tyto části těla nemohou být kvůli zúženým cévám dobře prokrveny, takže se smršťují, aby se chránily.

Zdroje info:

https://www.lunette.com/blogs/news/what-is-winter-vagina

https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-polozna-przestrzega-przed-zimowa-pochwa-czy-jest-sie-czego-o,nId,6479072

https://flirtkontakt.cz/a/muzske-intimni-partie-nemaji-rady-zimu/

https://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-zdravi-zdravi/448979/10-potravin-ktere-musite-jist-aby-byla-vase-vagina-zdrava-a-stastna.html

Foto: Pixabay