Nejoblíbenější cvik ve fitness centrech? Samozřejmě bench press

Benchpress

Navštívíte-li kteroukoliv profesionální posilovnu, nejspíše vás ihned zaujme neustálá obsazenost právě tohoto kusu vybavení. Není se čemu divit, protože tlaky na prsa představují šikovný komplexní cvik, díky němuž rozvineme sílu celé horní části těla. Jaká lavice odolá i náročným podmínkám?

Síla i objem

Ačkoliv bench press rozhodně není jediným vhodným cvikem pro rozvoj prsních svalů, tricepsů, ramen i dalších partií, dlouhodobě patří mezi nejuznávanější metody. Z toho důvodu se žádná tělocvična neobejde minimálně bez dvou až tří kvalitních lavic, díky nimž potěšíte své návštěvníky. Ti totiž často navštěvují daná centra jen kvůli přítomnosti zmíněného vybavení.

PosilovnaFoto: Pixabay

Volba opravdu pořádné posilovací lavice není ničím jednoduchým, protože současný trh přichází s ohromným množstvím různých možností. Některé z nich stojí za koupi, zatímco jiné patří leda do šrotu. V tomto ohledu lze doporučit například produkty od známé společnosti Grün Sport, jež se oblasti fitness strojů věnuje od roku 1989.

Těžká závaží

Svou popularitu si získává hlavně bench press lavice pod výše vloženým odkazem. Jejím benefitem je masivní oválná konstrukce se širokou základnou, a tak vydrží klidně i roky závodů ve vzpírání. Zároveň oceníte plechovou platformu, na níž může jednotlivé cvičence jistit trenér či ostatní návštěvníci.

Lavice samozřejmě není jedinou potřebnou pomůckou, tudíž nezapomeňte při svém výběru navštívit internetové stránky www.grunsport.cz, kde se dočkáte desítek kvalitních strojů za přijatelné ceny. Pokud si nebudete s něčím vědět rady, obraťte se na tyto profesionály a nechte si poradit. Moc rádi vám totiž sestaví kompletní plán, dodají kýžené produkty a ve finále vše nainstalují i vyzkouší. Snadno tak vybudujete vážně solidní posilovnu.

Náhledové foto: grunsport.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.