Zeleninový nápoj, se kterým můžete snížit vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak je nebezpečný pro zdraví cév a celkově správné fungování organismu. Pro snížení se používají léky předepisované lékařem. Pomoci však mohou i některé přírodní způsoby, jako je například zajímavý zeleninový nápoj. Co musí mít ve složení a proč může pomoci se snížením krevního tlaku? To se dozvíte v tomto článku, jenž vychází ze studie londýnské Queen Mary Univerzity  z roku 2020.

Červená řepa může pomoci se snížením krevního tlaku

Pro všechny lidi, kteří trpí vysokým krevním tlakem, je dobré vědět, že místo v jejich jídelníčku by si měla najít právě červená řepa. Tato zelenina je zdravá po všech směrech, kdy je plná minerálních látek a vitamínů. A právě díky svému složení může pomáhat s vysokým krevním tlakem. Pravidelné popíjení nápoje z červené řepy může mít pozitivní vliv na celkové zdraví krevního oběhu. Doporučuje se tak například i při problémech s vyšší hladinou cholesterolu v krvi.

Návod na přípravu zeleninového nápoje

Jako základní ingredienci budete samozřejmě potřebovat červenou řepu. Ta by sice sama o sobě stačila pro splnění pozitivního vlivu na zdraví, ale samotná šťáva z červené řepy není tak chutná, takže by popíjení podobného nápoje nebylo příjemným rituálem. Potřebovat tedy budete zhruba dvě průměrně velké řepy a k tomu jedno jablko, jednu mrkev a zhruba polovinu citronu. Přidat můžete i polovinu lžičky zázvoru, aby se jednalo o výživný koktejl, který bude skvělý i pro posílení imunity.

Foto: Pixabay

Jak nápoj z červené řepy konzumovat

Ideálně si každý den připravte čerstvou porci nápoje. Jakmile si šťávu v odšťavňovači připravíte, je důležitá okamžitá spotřeba. Efekt snížení krevního tlaku se nemusí projevit hned, ale objevuje se především s tím, když je konzumace šťávy z červené řepy pravidelná. Pro dotvoření chuti můžete červenou řepu zkusit kombinovat s dalším ovocem či zeleninou a přidat další druhy koření.

Zdroj: https://vitalitis.cz/2017/06/25/tento-skvely-napoj-pomaha-snizovat-krevni-tlak/ a https://zpravy.tiscali.cz/sklenice-stavy-z-cervene-repy-denne-muze-snizit-vas-krevni-tlak-212187

https://ichgcp.net/cs/clinical-trials-registry/NCT03088514

Náhledové foto: Pixabay