Zdravé sezení neexistuje! Vašim zádům můžete přeci jen ulevit

Kancelářská židle

Z mnohých průzkumů vyplývá, že sezení je pro tělo krajně nepřirozené. Nové studie dokonce tvrdí, že dlouhodobé sezení zvyšuje riziko vzniku rakoviny, cukrovky i demence. Přesto však můžete narazit na články, které podporují tzv. zdravé sezení– například výrobce zdravotních židlí Adaptic.

Zdravé sezení je překonaný mýtus!

Opravdu může vhodně zvolená kancelářská židle smést ze stolu všechny podložené výzkumy a studie? Bohužel ne. Něco takového jako zdravé sezení neexistuje. Pokud však věnujete výběru vhodné židle k počítači dostatek času, energie a v neposlední řadě i finančních prostředků, můžete svým zádům přeci jen ulevit. Jak na to? Návod je součástí následujících řádků.

Kancelářská židle vs. kancelářské křeslo

Možná jste už v obchodech nebo internetových prodejnách narazili na kancelářská křesla a kancelářské židle, což vás mohlo pochopitelně zmást. V čem tkví hlavní rozdíly? Kancelářská křesla mají na rozdíl od kancelářské židle přesně a především pevně daný úhel mezi sedákem a opěrákem. Proto jsou pro vaše záda méně komfortní a v každé poloze se jim rozhodně nepřizpůsobí. Hodí tak se tak zejména ke krátkodobému sezení nebo do míst, jejichž celkový dojem chcete odpovídajícím způsobem podtrhnout.

Volte ergonomická a polohovatelná křesla

Pokud u počítače trávíte většinu dne, pak na koupi kancelářské židle v žádném případě nešetřete. Volte ty, které jsou ergonomicky tvarované a mají možnost polohování, což během náročného pracovního dne zaručeně oceníte. Vybírejte také speciální židle, které disponují bederní opěrkou. Na rozdíl od opěrky hlavy je totiž nedocenitelným společníkem. Během práce na počítači také nechte opěrný aparát a především oči alespoň jednou za půl hodiny odpočinout. Běžte se projit, zadívejte se dlouze z okna nebo si připravte oblíbený čaj či kávu.

Náhledové foto: primazidle.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.