Skinny jeans

Nosíte úzké džíny? Škodí zdraví?

Upnuté úzké džíny jsou velmi moderní. Pořizují si je a hojně je nosí jak ženy, tak muži. Jsou sexy, zeštíhlují a některé vylepšují naše pozadí. Mnoho odborníků však varuje. Jsou pro zdraví škodlivé. Mohou mít za následek řadu tělesných deformaci a negativně ovlivňovat naše tělo. Pro tělo je totiž nepřirozené, že je takto sepnuto a některé naše partie to nemusí dlouhodobě zvládat.

Bolest stehen a kůže

Mnoho lidí potvrzuje závěry odborníků – při častém nošení upnutých džínsů se vyskytuje například bolest stehen. Ta trápila člověka ještě před masovou módou úzkých džínů. Při nošení těsných „bokovek“ v minulosti trpěly ženy pálením boků a stehen. Případně také pocity píchání v oblasti stehen a znecitlivění partií. Dnešní úzké džíny představují podobný problém. Navíc se může při nošení vyskytovat podráždění kůže. Často právě v intimních partiích, kde jsou tyto obtíže zvláště nepříjemné. U žen dokonce způsobuje tato móda zvýšení pravděpodobnosti kvasinkového onemocnění. Muži se zase mohou obávat snížené plodnosti.

Jsou lepší džíny do pasu?

Pokud je velkým trendem móda úzkých kalhot, zajisté je in i nošení džínsů do pasu. Jde o kalhoty úzkého střihu s vysokým pasem Ani tato móda není bez kontroverze. Při vyznávání tohoto stylu můžete narazit na další problémy. Například pálení žáhy. Způsobuje jej tlak na břicho. Vytlačené žaludeční šťávy pak putují až do jícnu, což má za následek ono typické pálení a nepříjemný pocit. Při častém pálení žáhy se také jícen poškozuje kyselinami, z kterých jsou žaludeční tekutiny tvořeny a dochází k jeho naleptávání. Další komplikací mohou být knoflíky, které se mohou otlačit na kůži a vyvolávat alergické reakce a podráždění.

Pánové pozor na vaše nádobíčko!

Úzké neboli skinny džíny nejsou však jen výsadou dam. Vyrábějí se a produkují i pro mužské pohlaví. A nutno dodat, že pánové tuto módu vcelku s poklidem přijali. I u nich ale může dojít k zdravotním problémům. Mnoho urologu říká, že trpět mohou jejich spermie i močový měchýř. Pokud jsou kalhoty neelastické, mohou to odnést mužská varlata. Zvláště při pozicích sedu či klečení je nebezpečí velké. Jak bylo již zmíněno, jejich plodnost se může snížit. V krajních případech také může dojít k přetočení varlat. Tento bolestivý jev se nemusí týkat jen skinny jeans, ale také například velmi upnutého spodního prádla.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *