Zbavte se jednou pro vždy krůtí šíje

Krk

To, co začalo jako malá měkkost pod vaší bradou, se brzy stane noční můrou. Krůtí krk je problém s kůží, tukem nebo svalem na krku, případně kombinace těchto tří faktorů. Jedná se o příznak stárnutí, ale mohou se s ním setkat i mladší jedinci. Existuje řada způsobů, jak tuto problematiku řešit.

Co je krůtí krk?

Krůtí krk sice není oficiální termín pro tento stav, ale lidé ho poznají, když ho vidí. Pacienti jsou zklamáni vzhledem svého profilu nebo přední části svého obličeje, protože mají uvolněnou kůži, jemnou tkáň a ochablé krční svaly. Tyto problémy s krkem mohou ovlivnit váš cervikommentální úhel, což je úhel v místě, kde se setkává spodní čelist s krkem. V důsledku toho váš krk vypadá, jako by byl svěšený.

Co ho způsobuje

1. Stárnutí

S přibývajícím věkem vaše kůže ztrácí pružnost. Gravitace přebírá vládu a kůže na tvářích se začíná snášet dolů. Kůže na tvářích se shromažďuje pod linií čelisti a na krku.

2. Hmotnost

Zvyšování hmotnosti může způsobit, že se vám kolem krku nahromadí další tuk.

3. Genetika

Vaše získaná struktura kostí nebo anatomie ovlivňují, zda nesete další tkáň krku nebo máte sklon k hromadění nadměrného množství tuku kolem krku.

4. Způsob života

Přírodní jedy, kouření, poškození sluncem a nedostatečná strava mohou mít vliv na vaši elasticitu pleti

Kouření
Foto: Pixabay

5. Léky

Některé léky mohou způsobit, že se zvedne váha nebo se tuk více soustředí v určitých oblastech vašeho těla, včetně krku. Existuje lipodystrofie, kdy několik léků proti HIV způsobuje hromadění tuku na krku a v jiných částech těla. Steroidní léky mohou způsobit, že se vaše tvář zakulatí a zvýší se množství tuku na krku. A nakonec krůtí krk mají na svědomí i slabé krční svaly!

Jak se zbavit krůtí šíje?

  •       Zhubněte pár kil
  •       Udržujte elasticitu své pleti
  •       Používejte krémy na krk
  •       Vyzkoušejte ultrazvuk ke zvednutí a zpevnění pokožky
  •       Mikrojehličkování ke stimulaci pokožky
  •       Denní cvičení s krkem
  •       Botox
  •       Nebo můžete jít na operace

Zdroje info: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19770615/, health.clevelandclinic.org

Náhledové ilustrační foto: Pixabay