Celulitida, Stehna, Žena, Pláž, Moře

Zbavení celulitidy: dlouhodobý proces k řešení

Celulitidu považujeme za vadu na kráse. Není ale pravdou, že vzniká pouze u žen a ani není pravdou, že jí trpí spíše lidé obézní. Jedná se o nerovnoměrné podkožní rozložení tuku, které způsobuje typické hrbolky, tzv. pomerančovou kůži. Je pravdou, že častější je u žen, protože vzniká v důsledku působení estrogenu, což je ženský pohlavní hormon. Celulitida rovněž nemá co dočinění s věkem.

Odstranit celulitidu jednou pro vždy

Bohužel, vědci i dermatologové dospěli k nedobrému závěru: celulitidy se nikdy nezbavíte. Přesto s ní můžete bojovat, takže její vzhled co nejvíce minimalizujete. Mezi nejúčinnější prostředky patří dostatečný pitný režim, dostatek pohybu a zdravá strava. Sycené nápoje bohužel ke vzniku celulitidy přispívají, stejně jako jejich sladkost.

Pomeranč

Foto: Pixabay

Vláknina proti celulitidě

Pokud chcete vzhled celulitidy co nejvíce zmírnit, je dobré, abyste začali konzumovat potraviny, které obsahují větší množství vlákniny. A to jak nerozpustné, tak i rozpustné. Vláknina, která se nazývá nerozpustná (tj. nerozpustná ve vodě), je dobrým lékem i prevencí proti zácpě. Nachází se v ovoci, zelenině, celozrnných produktech. Rozpustná vláknina zase zpomaluje vstřebávání tuku a můžete ji jíst například v jablcích nebo citrusech. Na vlákninu jsou bohatá také lněná semínka.

Zdravá strava

Kromě toho byste se měli začít stravovat. K pití je nejvhodnější obyčejná voda – neperlivá bez jakýchkoli sladidel. Udržuje také pocit sytosti, díky čemuž vás chrání před mlsáním. Zaměřte se také na přidání „spalovačů tuku“ do své stravy. Mezi ně patří potraviny, jako je chilli paprička, skořice, zelený čaj, káva, pikantní koření. A pak už je důležité stravovat se zdravě – jezte hodně zeleniny, ořechů i semínek.

Sportování

Díky sportování dochází nejen ke spalování přebytečných kalorií, ale taktéž ke zrychlení metabolismus. Rychlejší metabolismus rychleji spaluje tuky a přispívá k odbourávání toxinů z těla. Díky sportu si můžete okysličit celé tělo, což je důležité v boji s celulitidou. Obzvláště úspěšné pro odstraňování celulitidy jsou tyto sportovní aktivity: běh, plavání, pilatek, crossfit či tabata.

Zdroj: https://www.rodzinazdrowia.pl/czy-cellulit-mozna-calkowicie-wyeliminowac

Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *