600px-Jaroslav_Flegr

Zacházejte s dětmi jako s nebezpečným odpadem, nechal se slyšet parazitolog Flégr. A vypukla mela.

Děti jsou pro mnoho Čechů velmi citlivé téma. A v poslední době se na tuto strunu podařilo „zahrát“ hned dvěma osobnostem veřejného života. Tím prvním je exposlanec za Věci veřejné Jaroslav Škárka – od toho bychom to možná vzhledem k jeho minulosti i čekali. Tím druhým je však kandidát zcela nečekaný – známý parazitolog a evoluční biolog Jaroslav Flegr.

A o co v obou kauzách šlo? Ta první se pravděpodobně nedá ničím omluvit, Škárka totiž označil předčasně narozené děti za „nevyvinuté zrůdy“. Tolik citace. Ovšem na českou společnost tím „zapůsobil“ spíše pozitivně. Ano, na pranýři se ocitl, ovšem solidarita lidí zároveň poslala desítky tisíc na transparentní účet spolku Nedoklubko, který právě takovým pacientům a jejich rodičům pomáhá. A Flégr? Ten se zase stal obětí nešťastného (nebo záměrného?) režijního střihu.

Děti jako nebezpečný odpad? Ano, ale…

Pro začátek musíme přiznat fakt, že tato věta v pátečním vysílání CNN Prima News skutečně zazněla. Nemusíte však být experti na zvuk, abyste slyšeli, že šlo jen o krátký střih – tudíž bez kontextu.

Dětská kolika

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Na vlnu rozhořčení jsme samozřejmě dlouho nečekali. Nenávistné komentáře Flégrovi slibují kulku, zadupání do země, přejetí tankem… A ještě mnohem pestřejší sbírku nejrůznějších odchodů ze světa. Nedostatek nápaditosti jim rozhodně vytknout nelze. Ale jsou oprávněné?

Vytrženo z kontextu

Pokud se na rozhovor podíváte celý, zjistíte, že Jaroslav Flégr reagoval na poměrně jednoduchou otázku, které hovořila o nebezpečí, které od dětí hrozí učitelům v důchodovém věku. Co by s nimi tedy měli dělat? Ano, „zacházet jako s nebezpečným odpadem.“ Tím však věta nekončí, nebýt střihu, pokračovala by: „tím nemyslím, že by se měly zavřít do igelitových pytlů a odvézt do spalovny, ale že by se k nim neměli přibližovat a dotýkat se jich.“

Logická odpověď na jednoduchou otázku. Můžeme jí vyčítat nadsázku nebo nevhodný humor, ale to je také vše. Máslo na hlavě má určitě spíš CNN Prima News. Ať už byl střih nešťastný nebo záměrný (kvůli sledovanosti, samozřejmě), rozhodně jde o nekvalitní práci. A za tu by se měl někdo omluvit.

Zdroj náhledového obrázku: Commons.wikimedia.org

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

7 komentářů

  1. Zdeněk Odpovědět

    Že se vy bando jedna nestydíte!! Co vytahujete tohoto magora, ten jen zapadá do zločinecké vlády, která to tady za nouzového stavu jen rozkrádá! Zkušené lékaře neposloucháte a necháte tady vládnout ty komunistické pohrobky, kteří už jednou přivedli národ až na samé dno. Prymula, Flégr, Blatný s stbákem Babišem to tady zlikvidují v oblasti strachu a Babiš jednoho dne zmizí i s jeho miliardami! Máte všichni, co je neustále někde prezentujete vůbec alespoň základní školu nebo jste chodili do zvláštní? A jak dlouho se budou ještě všichni nechávat okrádat? To myslíte, že se to takto organizuje v západních zemích? Takové svinstvo, které nemá vůbec nic společného se zdravotními zásadami? Jak dlouho to bude ještě tato vládní banda prosazovat. Co kdyby třeba začali chránit především ty rizikové skupiny? To ne, protože o domovy důchodců a další sociální zařízení se až do listopadu nikdo nestaral, raději honí a mění ze dne na den různé příkazy, které vůbec nic neřeší. Těm se akorát už všichni, kdo mají 10% rozumu vysmějí! Co si myslíte, že to někdy zmizí? Ani náhodou. Viděli jste, že podobná chřipka po očkování zmizela, každý, kdo jen trochu sleduje, tak ví, že ne. Ti na těch úřadech žrát budou, ale ostatní se budou moci akorát tak pást a hlavně budete umírat na další a další zanedbané choroby! Tak je volte a tleskejte jim, těm dotací-žroutům a strašidlům. A hlavně podívejte se na další úmrtí a jiné choroby, abyste vůbec viděli, jak to ve skutečnosti vypadá!

  2. Karolína Odpovědět

    A proč časopisy a média tyto pomatence ještě prezentují? Nechtěli byste celou vládu a další osoby, které akorát tak umí strašit, zavřít do nějakého ústavu. Dejte tami šílence Flégra, postkomunistické chytrolína s čínskou medicínou Prymulu a vezměte tam ještě Kubka, který nemá na místě prezidenta lékařské komory, co dělat. Lékařům dělá jen ostudu a za celou dobu pro ně nic neudělal. teď akorát umí také strašit a blbě kecat!

  3. Růženka Odpovědět

    Prostě vytržení z podtextu, jako sarančata se vrhnou na člověka – aniž by o jeho slivech přemýšleli, dnes vítězí hromadná histerii

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *