Práce z domu

Práce z domova jako zdravotní fenomén roku 2020

Pandemie koronaviru proměnila náš život v řadě směrů. Pro ČR to však v mnoha ohledech platí více. Zatímco na západě je homeworking neboli práce z domova již řadu let běžnou formou zaměstnání, u nás si cestu k srdcím zaměstnavatelů nacházela jen velmi obtížně.

A přitom tomu nic nebránilo. „Možnost pracovat z domova umožňuje dobře nejen tuzemská legislativa, ale i moderní technologické novinky, které i u pracovníků na home office dokáží zajistit potřebnou vysokou efektivitu různých pracovních aktivit,“ upozorňuje Richard Baar, CEO a zakladatel společnosti Daktela.

Méně stresu, více spánku – ale jen někdy

Řadě lidí tento model práce vyhovuje, jiní se však už těší na návrat do kanceláří. A jak si zajistit, abyste i vy čerpali z homeworkingu maximální zdravotní benefity? Klíčem je správné rozvrhnutí práce. I když nad sebou nemáte šéfa a v zásadě na vás nic netlačí, nenechte se mýlit. Pokud si nedáte pozor, mohou se všechny problémy, které jste v práci měli, značně nakumulovat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Neustále vás někdo rušil? Teď si můžete totéž dělat sami díky neustálému čtení zpráv na webu, nakukování do esemesek apod. Končili jste v práci neustále na přesčasech? Teď to může být ještě horší. Práci si totiž snadno můžete brát i do postele. Je tedy nutné nastavit si doma nějaký režim. Budete přísní sami na sebe, jedině tak můžete z celého procesu získat maximum.

Dva nebo tři týdny „zajíždění“ jsou normální

A nezlobte se na sebe, pokud vám nepůjde všechno hned. Není vždy jednoduché se v nastavených mantinelech udržet. Pokud však vytrváte, můžete čerpat z mnoha benefitů. Snížíte stres, to především. A ten má vliv na mnoho zdravotních problémů – od vysokého tlaku, přes obezitu až po migrény a nespavost.

Navíc, jakmile si jednou podobný plán stanovíte, určitě ho využijete opakovaně. „Dle říjnového průzkumu Národohospodářského ústavu AV ČR přešla téměř třetina českých pracovníků letos na jaře během první vlny epidemie koronaviru na práci z domova a totéž lze očekávat i nyní na podzim během druhé vlny,„ dodává Richard Baar.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *