img_0670.jpg

Vitamín D pomáhá proti Covid-19. Doplňte jej přirozeně

Vitamín D je velmi důležitou látkou pro náš organismus. Výsledky nedávných výzkumů také potvrzují, že vitamín D může pomáhat v boji s covid-19. Může totiž zabránit horšímu průběhu. Jak tento vitamín přirozeně doplňovat?

Nejlepší je slunění

A jak vám vlastně vitamín D pomůže? Tento vitamín je pro imunitu vašeho těla klíčový. Zvyšuje ji totiž a při nákaze například covid-19, ale samozřejmě i jinými onemocněními, může pomoci tělu, aby se lépe bránilo a onemocnění tak mělo co nejslabší průběh. Jde o nejjednodušší metodu, jak může vaše tělo přijímat vitamín D. Prostě si lehněte ven a sluňte se. S nacházejícími letními měsíci to bude ještě snadnější a příjemnější. Opalovací krémy však mají tu vlastnost, že produkci vitamín D ze slunečních paprsků omezují. A to celkem výrazně. Pokud tedy chcete opalováním přijímat tento vitamín, zkuste se slunit jen po krátkou dobu a ne okolo poledne. Pokud dodržíte zdravou míru, nic se vám nestane a přijmete velké množství vitamínu D.

Ryby a jejich tuk

Dalším dobrým zdrojem vitamínu D jsou ryby a zejména jejich tuk. Nejkvalitnějším tukem v tomto ohledu je bezpochyby tresčí tuk, respektive tuk z tresčích jater. Pokud však nechcete jen tak konzumovat surový tuk, což je pochopitelné, jezte tučné ryby. mezi takové patří například losos neb tuňák. Abyste také dodrželi správný příjem vitamínu D, nejezte ryby nárazově, nýbrž je zkuste zařadit do svého pravidelného jídelníčku. Obecně přijímaná míra je konzumace ryb a pokrmů z nich alespoň dvakrát za týden.

Sádlo a slanina

Možná vás tyto suroviny překvapili, ale pravdou je, že i ony figurují na našem seznamu metod k přijímání vitamínu D. Samozřejmě, že nelze nabádat, abyste jedli příliš sádla a slaniny, avšak určitě se těmto surovinám nevyhýbejte a čas od času si je dejte. I touto cestou můžete přijímat vitamín D.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *