Konec rýmy

Jak na zdravou imunitu? Pomůže vám příroda

Začíná jarní období a s ním i velký přísun sluníčka, díky kterému budete chtít vyrazit na čerstvý vzduch a načerpáte plno vitamínu, protože, aniž jsi to připouštíme, sluníčko a pobyt venku má na naše tělo velký dopad. Můžete také vyzkoušet nové prvky ve vašem jídelníčku. Ryby, semínka a spousta zeleniny to je to pravé pro zlepšení imunity.

Rozmanitost je důležitá

Výběr stravy je pro naše tělo podstatný. Lidé jsou většinou zvyklý na ta samá jídla a nechtějí se pouštět do experimentů a něco měnit. Ovšem proto jim často chybí přísun vitamínů mezi, které patří například železo, hořčík, zinek, jód a další. Pokud tyto látky chcete doplnit, kupujte kvalitní potraviny například od místních farmářů. Mnoho ovoce a zeleniny v této době obsahuje plno pesticidů, proto je kvalitní výběr surovin klíčový. Důležitou roli pro náš imunitní systém hrají střeva, které můžeme posílit podmáslím, kefírem nebo kvalitním jogurtem.

Čerstvý vzduch, lepší mysl

Lidé přestávají mít čas na to jít se projít a provětrat se. Nedostatkem čerstvého vzduchu snižujeme potřebný vitamín D. Malý výskyt tohoto vitamínu v těle může způsobovat obezitu, deprese, únavu a oslabení imunity. Mimo sluníčka nám tuto látku poskytují tvrdé sýry a ryby. Při pobytu na čerstvém vzduchu nezapomínejte na vhodné oblečení pro daný okamžik. V nynější době lidé často na sebe oblékají spoustu vrstev, protože v místnostech, v kterých jsou po celý den jsou často přetopené. Díky tomu mohou snadněji onemocnět. Doporučujeme před spaním vždy vyvětrat místnost ve které spíte, má to pozitivní vliv na váš mozek.

Lepší imunita díky tréninku?

Maminky často řeší, že jejich děti mají slabou obranyschopnost a jsou neustále nemocné. Malé děti většinou obyčejnou rýmu prodělají více dní než dospělý. Jak tedy povzbudit jejich obranyschopnost? Dle odborníků byste neměli děti od ostatních izolovat, protože při vstupu do kolektivu by se jejich imunita mohla ještě více zhoršit. Proto je pro děti trénink imunity důležitý a jiný způsob než to, že budou občas nemocné bohužel není. Nezapomínejte děti vhodně oblékat, poskytněte jim vitamíny, dbejte na správném doléčení nemocí, a hlavně s nimi travte čas na čerstvém vzduchu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *