Nízký krevní tlak

Jak se zbavit vysokého tlaku

Mnoho lidí se potýká s nepříjemností, kterou je vysoký krevní tlak. Určitě nám dokáže hodně znepříjemňovat život, dokáže být však i nebezpečný. Dnes se tedy zaměříme na tipy, jak s vysokými hodnotami krevního tlaku bojovat. Nebudeme se však zabývat léky či jinou institucionalizovanou léčbou. Spíše se zaměříme na to, jak řádnou předepsanou léčbu doplnit.

Červená řepa a chřest

Právě tyto dva druhy zeleniny jsou pro doplnění léčby vysokého tlaku ideální. Červená řepa totiž snižuje krevní tlak a dokonce s efektivitou, která se vyrovná lékům. Například vědecké studie hovoří o tom, že po každodenním pití šťávy z červené řepy snížíte krevní tlak (500 ml každý den, snížení 10 mm Hg). Druhá jmenovaná zelenina, tedy chřest, je pak stejně prospěšná. Více ve své zelené podobě. Nejlépe využijete chřest k snížen krevního tlaku tak, že jej budete konzumovat čerstvý.

Čokoláda

Teď možná potěšíme všechny, kdo milují čokoládu. Svou oblíbenou pochoutku totiž také řadíme mezi potraviny, které pomáhají snižovat krevní tlak. Nejlépe uděláte, když za tímto účelem budete konzumovat čokoládu s vysokým podílem kakaa. Navíc je lepší volit hořkou čokoládu. Ideální je ta s obsahem alespoň 70 % kakaa. Už při konzumaci pár kousků z tabulky čokolády denně vám sníží krevní tlak a pomůže vám jej tedy dát do normálu.

Antistresový míč a spánek

Věřte tomu nebo ne, ale tato pomůcka vám také může pomoci s bojem proti zvýšeným hodnotám krevního tlaku. Je jasné, že hraní si s míčkem nemůže nahradit žádné medikamenty, avšak jako doplněk je to ideální varianta. Ukazuje se totiž, že ten, kdož stiská čtyřikrát denně po dobu dvou minut tento antistresový míček, může snížit svou hodnotu krevního tlaku až o 15 mm Hg. Posledním tipem je polední “šlofík”.Vědci z Řecka totiž přišli na to, že pokud si člověk lehne během dne, ideálně v poledne, na kratší dobu, může takovým opakovaným návykem snížit svůj krevní tlak až o pět procent. Pro srovnání, už pokles o 2 mm Hg snižuje riziko infarktu o 10 %.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *