Účinné způsoby, jak se zbavit zadní zaražené rýmy

Jistě to znáte, úporné bolesti hlavy, pocit ucpání až tlak v dutinách, závratě, hučení v uších, únava a další nepříjemné pocity. To jsou jen některé z příznaků zaražené rýmy. Tato takzvaná zadní rýma je v podstatě zánět nosohltanu a vedlejších nosních dutin. Jde o nepříjemný problém, u kterého je důležitá především správná léčba v podobě jednotlivých opatření, které vám uleví.

Infračervená lampa

Skvělým pomocníkem nám při její léčbě může být infračervená lampa. Jedná se o cenově dostupný léčebný přístroj, který můžeme využít i k mnoha dalším neduhům. Zařízení slouží k prohřátí v terapeuticky krátkovlnné oblasti infračerveného spektra. Jeho účinky můžeme aplikovat také při péči o pleť (akné, vrásky, pigmentové skvrny, jizvy…), revmatu, bolestech svalů, ústřelu nebo zánětu čelních dutin, uší a průdušek. Blahodárné sálavé teplo z lampy navozuje pocit uvolnění, harmonii a příjemné pocity.

Dopřejte si klid a poťte se

Příznaky, jako jsou celková schvácenost, zvýšená teplota, zahleněné dutiny, zápach z úst, pocit knedlíku v krku, zaslzené oči nebo zalehlé uši vás mohou provázet několik dní. Hromadící se hleny v dutinách nepříjemně tlačí a způsobují bolesti hlavy, pnutí až někdy i bolest zubů. To vše jsou mimo jiné příznaky k tomu, že se člověk musí tzv. vypotit.

Foto: Pixabay

Ředění hledu a dostatečný pitný režim

U zadní rýmy je důležité naředění hlenu pro jeho snadnější vysmrkání. K tomu nám poslouží léky na ředění hlenu. Kombinace léčby infračerveným světlem, výplachů nosu mořskou vodou a zvýšená konzumace tekutin, hlavně teplých čajů, nastolí brzké zlepšení příznaků. Doporučujeme přidat i pár vitamínů, klid a relax. Odpočinek proložte zvlhčováním vzduchu v místnosti.

Bez návštěvy lékaře se možná neobejdete

Pokud se však příznaky do týdne nezlepší, bude nutná návštěva lékaře, který může předepsat lokální antibiotika do nosu, nebo jiné volně neprodejné léky na příčinu infekce. I v takovém případě však může několik dní trvat, než příznaky odezní a konečně se zbavíte nepříjemné zadní rýmy.

Zdroj: zdravi.euro.cz

Náhledové foto: Pixabay