Účinné způsoby, jak opravdu nastartovat hubnutí

Aby bylo hubnutí účinné, záleží na tom, co děláte opravdu každý den. Jednotlivé dny se totiž postupně nasčítají a v konečném důsledku přináší hubnutí či stagnaci váhy a vaší postavy. Z toho důvodu je dobré znát několik základních způsobů, jak hubnutí zdravě nastartovat.

Přidejte do jídelníčku bílkoviny a vlákninu

Pro snížení pocitu hladu a touhy po nezdravých jídlech je důležité nezapomínat na základní živiny. Konkrétně se zaměřte hlavně na bílkoviny, které pomáhají chránit svalovou hmotu před ztrátami při snížení energetického příjmu. V této souvislosti se také nabízí pohlídat si, jestli přijímáte dostatek vlákniny. Kromě ovoce a zeleniny jsou cenným zdrojem vlákniny celozrnné obiloviny.

Choďte pěšky všude, kde to jenom jde

Nejlepší pohyb je takový, který zvládnete každý den v dostatečné míře, a ještě je pro tělo přirozený. Určitě nejde o nic složitého, protože se jedná o obyčejnou chůzi. Stačí si pohlídat, že každý den ujdete kolem 10 000 kroků a můžete tím výrazně nastartovat hubnutí. Snažte se chodit na procházky, omezte hromadnou dopravu a na kroky nezapomínejte například ani v práci. Místo výtahu si vždy vyberte schody.

Foto: Pixabay

Nezapomínejte na kvalitní a dostatečný spánek

Zpomalené či zastavené hubnutí může být problémem, jehož původ najdete u nekvalitního a nedostatečného spánku. Regenerace je totiž naprosto zásadní pro správné fungování energetického metabolismu a vyrovnané hladiny hormonů, které ovlivňují pocity sytosti či naopak hladu. Snažte se chodit spát každý den v podobnou hodinu a hlídejte si, aby se jednalo alespoň o sedm a půl hodin spánku.

Zkuste silový trénink

Myslíte si, že hubnutí je jenom o běhaní, chození nebo aerobním tréninku, který děláte více než 30 minut? Pro spalování tuků i v klidu je důležité vybudovat dostatek svalové hmoty. A s tím pomůže cílený silový trénink. Nebojte se závaží a zkuste něco málo natrénovat. Nejdříve si pohlídejte správnou techniku a až později postupně přidávejte větší zátěž. Rozdíl však na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

Zdroj: https://www.oxygenmag.com/fat-loss-for-women/fat-loss-strategies-for-women/5-ways-to-jumpstart-your-fat-loss-8576/

Náhledové foto: Pixabay