Tyhle přírodní látky pomohou při zlomeninách a zlepší pevnost kostí

Kvalitu kostí a případné hojení zlomenin můžete usnadnit a urychlit tak, že budete jíst ty správné potraviny a dostávat do těla prospěšné látky. Které to jsou a proč mohou posloužit i jako výborná prevence a zlepšovat pevnost kostí? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Důkladná léčba zlomeniny

Kosti jsou velmi důležitou součástí správně fungujícího lidského těla. Nejsou však z oceli, takže se při nárazu, pádu a podobně mohou zlomit. Dobré na tom je, že se mohou opravit a opět srůst dohromady, jen to zabere nějaký ten čas. Zlomeninu je potřeba zkontrolovat pomocí rentgenu a případně narovnat. Nejčastějším způsobem léčby bývá fixace a imobilizace kosti, aby mohla správně a v klidu srůst. Proces srůstání přitom můžete ovlivnit užíváním některých přírodních látek.

Kostival a sléz

Mezi bylinky, které mohou mít vliv na srůstání kostí a jejich zdraví patří například kostival či sléz. Kostival lékařský obsahuje třísloviny, vitamíny a nejrůznější silice. V listech se nachází také zdroj vápníku, draslíku a fosforu. Díky tomu má rostlina hojivé a protizánětlivé účinky. Užívání je především zevní, protože obsahuje jedovaté alkaloidy. Doporučuje se tak ve formě obkladů nebo koupelí. Ve formě obkladů se využívá také sléz. Ten rovněž obsahuje celou řadu prospěšných látek.

Foto: Pixabay

Vápník, hořčík a vitamín C

Aby toho nebylo málo je důležité v rámci prevence ideálně doplňovat všechny minerály a vitamíny. Naprostým základem tak je vyvážená a nutričně hodnotná strava. V jídelníčku nesmí chybět hlavně potraviny s obsahem vápníku. Typicky se jedná hlavně o kvalitní mléčné výrobky, ale vápník se nachází například také v zelenině, luštěninách a podobně. Hořčík zase představuje důležitý prvek pro mnoho metabolických reakcí včetně vstřebávání vápníku. Z vitamínů je důležitý vitamín C nebo vitamín K2, který se stará o pohyb vápníku v organismu.

Zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/zlomeniny-a-prirodni-latky-pomahajici-pri-jejich-leceni.htm a https://www.ctidoma.cz/zdravi/zlomene-kosti-vas-nezlomi-hojeni-vyrazne-urychli-vapnik-i-dalsi-vitaminy-63539

Náhledové foto: Pixabay