Trendy pro mobilní aplikace – pomohou vám s koučováním v nemoci

Podle průzkumů si své zdraví prostřednictvím mobilní aplikace „hlídá“ každý druhý majitel chytrého telefonu. Nasvědčuje tomu obliba nejrůznějších hlídačů hmotnosti, kvality spánku nebo doporučené denní porce pohybu.

Bývají jednoduché na ovládání a zvolit si obvykle u každé z nich můžete z celé řady variant. Hitem jsou třeba kalorické tabulky s širokým seznamem vhodných potravin. To však není vše.

Stále více lidí potřebuje „hlídače“ i během nemoci

Mezi „standardními“ kousky však stále častěji nacházíme i  takové, které svým uživatelům pomáhají co nejlépe zvládat nemoc. Jsou bohužel náročnější nejenom na vývoj, ale také na spolupráci s lékaři a pacienty. I proto jich je nejspíš zatím je dost málo.

Ovšem trend aktivního zvládání nemoci právě s velkou pomocí moderních technologií má velký potenciál, takže není divu, že stále vznikají nové a nové projekty. A spojení léčby s technologiemi se objevuje i u nás. Není tedy nutné spoléhat jen na cizojazyčné aplikace.

Zdroj náhledového obrázku: Protext

Již více než tři desítky mobilních pomocníku

Ruce na prsa, Hlídač koulí, Lupénka… ty všechny už možná znáte. Pomohou vám se samodiagnostikou a v případě potřeby nasměrují k lékaři. Stojí za nimi česká společnost Pesar Health Cyber.

„Tyto medicínské awareness aplikace člověk projde, něco se dozví, dá si test nebo samovyšetření a pak je smaže, protože nic dalšího už nenabízejí. Přesto je jejich preventivní role hodně důležitá, protože označují situace, kdy je dobré zajít k lékaři,“ říká konzultant J. Krotký.

Přibývají však i jiné než preventivní aplikace. „Za nejúspěšnější aplikaci považuje tu určenou pro pacienty s roztroušenou sklerózou, která podporuje dodržování léčby a už se lokalizovala do více než deseti zemí,“ dodává. Tyto aplikace vám pomohou získat přehled o souvislostech, kterých byste si dost možná jinak nevšimli. Dokáží také připomenout všechny důležité aspekty léčby – např. jídlo u cukrovky, ale i návštěvu lékaře apod. Jejich potenciál je tedy opravdu velký.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.