Trápí vás zarostlý nehet? Použijte jablečný ocet nebo dentální nit

Zarostlý nehet

Zarostlý nehet je opravdu nepříjemný problém, který může postihnout kohokoliv – od kojenců až po seniory. Příčinou může být nesprávné zkracování nehtů nebo třeba nošení příliš těsné obuvi. Pokud vás jednou postihne, bolest vám nedá spát. Cítíte pulzující bolest, která od palce vychází do celé vaší končetiny. V takovém případě toužíte po co nejrychlejší úlevě. Pomoci si můžete i s přípravky, které máte doma.

Odstraňte zarostlý nehet

I když to může být bolestivé, můžete si ulevit tak, že zarostlý nehet vyjmete ze zarůstající tkáně. Pokud vám to nepůjde, je možné, že to bude vyžadovat lékařský zákrok. Mírně zarostlý nehet můžete zvládnout i doma. Lehce nadzvedněte jeho okraj a umístěte pod něj vatu či dentální nit. Tím oddělíte nehet od kůže a pomůžete mu růst nad okraj kůže. Za dva až dvanáct týdnů může nehet růst mimo tkáň.

Zarostlý nehet

Foto: Pexels

Zarostlý nehet můžete částečně odstřihnout

Tu část nehtu, která zarůstá do tkáně můžete odstranit. Obvykle se jedná o závažnější případy, kdy už se vyskytuje zanícená kůže, bolest a hnis, takže zákrok je velice nepříjemný. Proto je vhodné navštívit svého lékaře. Ten znecitliví palec a odstraní potřebnou část nehtu, které způsobuje problémy. Může trvat až čtyři měsíce, než nehet znovu doroste. Pokud se problém opakuje, může lékař navrhnout odstanit část nehtu spolu s částí nehtového lůžka.

Jablečný ocet na zarostlý nehet

Rychlou úlevu od bolesti může přinést jablečný ocet. Ten nabízí antiseptické, protizánětlivé a tlumící vlastnosti, což je kombinace, kterou přesně potřebujete. A nejedná se o bolestivou metodu – jednoduše namočíte své nohy do lázně s horkou vodou, do které přimíchejte asi čtvrt šálku octa. Nechte 20 minut a poté postiženou nohu omyjte.

Zdroje info:

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/ingrown-toenails/diagnosis-treatment/drc-20355908

https://www.cedars-sinai.org/blog/happy-feet-5-tips-to-remedy-ingrown-toenails.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK546697/

Foto: Getty Images