Znáte zdravé tipy na snídani, která dobře zasytí?

Snídaně

Stále přetrvává dojem, že když je něco zdravé, tak to má vypadat nezajímavě nebo má člověk za chvíli hlad. Ale my víme, jak úspěšně začít den, a budete hned ráno plni energie a na svačinu si vzpomenete jen tehdy, pokud se podíváte na hodiny.

Jak by měla vypadat dokonalá snídaně? Měla by být bohatá na sacharidy a bílkoviny a její množství by mělo tvořit asi 20 % denního příjmu energie, i když to není striktní pravidlo. Nemusíte mít strach z velkých zdravých snídaní, jelikož tělo celou noc hladovělo a v případě, že má začít znovu pracovat a mělo by mít dostatek energie!

Dejte sbohem snídaním typu anglická snídaně

Když upřednostňujeme velkou snídani, neznamená to, že vám naservírujeme párky, fazole, slaninu, vejce a pečivo. Zatímco vejce, fazole a kousek chleba za to moc nemůžou, párky a slanina nejsou zrovna to, co naše tělo ocení, zvláště ráno. Vrcholným hřebíčkem do rakve je navíc sladké pečivo, bílý rohlík se salámem, protože mastný salám je kapitola sama pro sebe a bílý rohlík vás dlouho nezasytí. Zdravé jsou cereálie, instantní cereálie nebo sklenice džusu.

Kontrolujte cukry, jsou prakticky všude

Poté, co si vychutnáte ovesnou kaši k snídani nebo smícháte cereálie s jogurtem nebo mlékem, pravděpodobně si myslíte, že jíte dobře, a vaše tělo vám poděkuje. Tak to jste na omylu. Aktuálně tyto věci chutnají skvěle především proto, že mají v sobě hodně cukru. Spíše, než kaši z obchodu je udělat si kaši z vloček a dochutit ji ovocem nebo holandským kakaem nebo si vyrobit cereálie doma, ve zdravé verzi. A s džusy je to to samé. Dát si ráno sklenici čerstvě vymačkaného pomerančového džusu je skvělé.

Snídaně 2
Foto: Pixabay

Tip na zdravou snídani

Abychom jen nepřednášeli o tom, co je špatné, dali jsme dohromady pár snídaní, které budou skvěle chutnat, zlepší vaše zdraví a zasytí vás natolik, že nebudete přemýšlet, jestli už není čas na svačinu.

Ovesné vločky s ovocem a kakaem

Na tuto snídani toho není příliš potřeba. Odeberte dvě nebo tři polévkové lžíce cereálií zalitých vodou přes noc nebo před snídaní. Ráno je chvíli povařte, dokud nezískáte kaši. Podle chuti můžete přidat kakao. Jakmile kaši dáte do misky nebo na hluboký talíř, přidejte na ni své oblíbené ovoce. Zahrnete také semínka, pro případ chia nebo pár ořechů. Takto můžete experimentovat a vyzkoušet i následující:

  •       Celozrnná houska s Cottage sýrem a skořicí
  •       Tvarohová pomazánka se zeleninou a trochou pečiva
  •       Low carb snídaně
  •       Jogurtové lívanečky a tak dále

Zdroje info: irecepty.cz, healthine.com

Náhledové foto: Pixabay