Čaje

Sypaný čaj je sázkou na kvalitu

Máte rádi čaj? Není se čemu divit, tento magický horký nápoj miluje spousta lidí. Mnozí z nás si jej ale užívají v nekvalitní podobě, což není zrovna optimální. I proto se zaměříme především na sypaný čaj. Ten totiž na rozdíl od ostatních typů nabízí nespornou kvalitu a jistotu, že si budete mít květ chuťový zážitek. Vždyť už jen fakt, že se v supermarketech setkáme se spoustou procovaných čajů a minimem těch sypaných, by nás měl směrovat na tu správnou cestu. Kvalita je u sypaného čaje zkrátka na první pozici. Jaké jsou jeho další nesporné výhody?

Sypaný čajZdroj obrázku: chvilkanacaj.cz

Jakost posoudíte jednoduše

Jakýkoli sypaný čaj nabízí možnost okamžitého posouzení jakosti. Stačí se na něj podívat, případně i vzít lístek do ruky anebo přičichnout. Na základě smyslů jednoznačně poznáte, s čím máte tu čest. Poznáte kvalitní strukturu lístků. Uvidíte, kolik nežádoucích příměsí a stonků je v balení. U porcovaného čaje rozhodně tolik štěstí mít nebudete. Jednak bývá balení uzavřené a jednak přes sáček aroma příliš jasně rozeznat nelze.

Čaj spojený s klidem mysli

Porcovaný čaj je v současné době spojen s hektickým stylem života a bere se jako běžný nápoj, který pijeme. U sypaného je tomu jinak. Jeho pití je rituálem, který je spojen jak s dostatkem času na přípravu, tak i pomalu degustací, zamyšlením se a zastavením v neskutečně rychlé době.

Sypaný čajZdroj obrázku: chvilkanacaj.cz

Vybrat si lze ze spousty druhů

Na trhu se lze setkat s  počtem několika stovek sypaných čajů. Vždy jde o originál. V balení často najdete i kousky ovoce, byliny a jiné komponenty, čímž se čajová směs ještě více zvýrazní. Prodejci sypaného čaje nevynakládají tolik prostředků na reklamu, ale spíše dbají na design obalu. Z jedné porce sypaného čaje budete mít i několik nálevů, což se vám se sáčky nestane. Vybrat si z mnoha zajímavých produktů můžete například na portálu chvilkanacaj.cz. Přečíst si zde lze i spousty zajímavých informací o sypaných čajích.

Zdroj náhledového obrázku: chvilkanacaj.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *