Smoothie

Smoothie – chutný způsob, jak dbát o své zdraví

Zdravý životní styl se stal v poslední době téměř posedlostí. Zástupy koučů, trenérů a wellness poradců srší radami, jak žít lépe, zdravěji a plněji. Krom dostatku pohybu bychom se podle nich měli především zdravě stravovat. Což ne vždy znamená také jíst chutně. Jak to vyřešit? Smoothie je jednoduchý, ale účinný způsob.

O se vlastně jedná? V podstatě o čerstvou šťávu z rozmixovaného čerstvého ovoce nebo zeleniny. V některých případech lze nápoj dochutit medem či mátou. Pokud je výsledný mix příliš hustý, samozřejmě je možné jej podle potřeby zředit vodou. Kouzlo smoothies spočívá právě v čerstvosti použitých surovin, čímž tělo získá dostatek vitamínů, stopových prvků a energie.

Smoothie

Abyste si každé ráno mohli dopřát tuto vitamínovou bombu, potřebujete k tomu náležité vybavení. Pokud v kuchyni postrádáte kvalitní odšťavňovač, zvažte jeho koupi. Umožní vám jednoduchou a časově nenáročnou výrobu smoothies. Na českém trhu nabízí široký výběr odšťavňovačů například společnost Orava.

Precizním způsobem odšťavníte ovoce a zeleninu třeba s pomocí šnekového odšťavňovače OS-151 A. Díky jeho širokým podávacím trubicím zpracujete celé ovoce, jeho tichý chod ráno nevzbudí zbytek domácnosti a jednoduchý způsob čištění zamezí ucpávání a zajišťuje dlouhou životnost výrobku.

Další možností je pořídit si šnekový odšťavňovač OS-150 A, ten vám poskytne dvoufázové sítko s rozdílnou velikostí otvorů a dvě litrové nádoby, které vám umožní i oddělení šťávy od dřeně. Pak byste si ovšem neudělali smoothie, ale tradiční džus. Tento odšťavňovač však v tomto případě využije nadstandardní množství ovoce. Nebudete tedy plýtvat.

Zdraví máme jenom jedno, proto je dobré čas od času do něj investovat. Pokud si pořídíte kvalitní odšťavňovač, jako jsou ty od značky Orava, získáte možnost každé ráno začínat zdravou snídaní, která vás nakopne na celý den.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *