Cambridge dieta

Cambridge dieta

S městem Cambridge jste se zajisté již setkali. Jméno známého anglického univerzitního města nese také populární Cambridge dieta. V čem dieta spočívá? V 80. letech minulého století shromáždilo pár chytrých hlav všechny poznatky o obezitě a nadváze. Na těchto informacích dieta vznikla a stala se revoluční.

Jak dieta funguje?

Na rozdíl od jiných stravovacích programů se Cambridge diet nezajímá o kalorie, výběr správné stravy ani o tvorbu jídelníčku. Tato dieta pracuje se svými vlastními instantními potravinami a těmi nahrazuje běžnou stravu. Ty obsahují přesná množství důležitých látek, prvků a vitamínů. Jídelníček je tak sestaven z látek, které mají maximum potřebných elementů a zároveň co nejmenší množství kalorií. Tato dieta pomáhá při obezitě a nadváze. Díky ní můžeme snadněji hubnout a pomáhá i velmi obézním osobám.

Co Cambridge dieta povoluje

Pokud jsme v situaci, kdy potřebujeme shodit za co nejkratší čas co nejvíce kilo, musíme jíst pouze určenou instantní stravu. Pitný režim můžeme obohatit kávou i čajem. V případě, že chceme zhubnout jen pár kilo a nepotřebujeme žádný vysokorychlostní proces hubnutí, můžeme jíst obvyklým způsobem, přičemž jedno jídlo denně nahradíme instantní stravou Cambridge diety. I při tomto způsobu bychom měli však dodržovat pravidla zdravé vyvážené stravy, která je určena pro hubnoucí osoby. Omezení je však při pití nápojů. Není dovolené požívat jakékoliv nápoje, které jsou průmyslově vyrobené (mléko, limonády, light limonády, alkohol).

Negativa diety

Mezi mínusy diety patří cenová náročnost. Musíme se stravovat jen produkty různých firem, které jsou pro Cambridge dietu určené. Cena přirozeně není nízká. Jde o výrobky, které se na trhu těžko nahrazují, a je zde placeno za licenci této diety. Peníze, které vynaložíme při hubnutí, tomu odpovídají. Zkušenosti ohledně Cambridge diety hovoří o tom, že velmi často se po přerušení diety vyskytne jo-jo efekt. Dalším nežádoucím účinkem je to, že máme často pocit hladu, jelikož instantní produkty nejsou jídlo. Navíc panuje mnoho obav okolo účinků umělých potravin na naše tělo.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *