Sklenice vody po probuzení: První krok k vysněné postavě

Sklenice vody

Mít štíhlou postavu je snem snad každé ženy. Vyžaduje to ale tvrdou práci. Sklenice vody ihned po probuzení vám může pomoci podpořit hubnutí. Jistě, zapotřebí bude také zdravá strava a fyzická aktivita. Avšak právě jedna sklenice vody může způsobit ve vašem těle procesy, které při hubnutí potřebujete. Neznamená to, že samotná sklenice bez dalších opatření vede k hubnutí!

Zdravé hubnutí

Za zdravé hubnutí považujeme situaci, kdy dochází k úbytku váhy asi 1 kg za dva týdny. Toto hubnutí je postupné, a může se zdát pomalé. Měli byste se učit zásadám zdravého stravování. Proto nejsou vhodné diety, u kterých si zakupujete produkty na hubnutí. Jakmile je totiž jíst přestanete, nastává opětovné přibírání na váze. Klíčem k úspěchu je především kalorický deficit. To znamená přijímat méně kalorií, než vydáte.

Voda

Foto: Pixabay

Hubnutí je složité

Ale není to tak jednoduché. Řekněme, že váš denní příjem kalorií by měl být 6 000 kJ. Každý den sníte 5 500 kJ, což by mělo vést k hubnutí. Nebo ne? Někdy se kýžený výsledek nemusí dostavit. Důvodem je to, že makroživiny (bílkoviny, sacharidy a tuky) jsou konzumovány v nesprávném poměru. Obvykle máme tendence přijímat příliš mnoho tuku a sacharidů. A to je špatně.

Zázračná dieta

Dieta, založená na hladovění, může být úspěšná. Avšak opět se neučíte, jak se zdravě stravovat a po ukončení hladovky pravděpodobně znovu přiberete. Nedostatečný příjem kalorií narušuje práci těla. mohou se objevit problémy s pamětí a koncentrací, bolesti hlavy, závratě, mdloby, anémie a další potíže. Hubnutí by mělo být založeno na potravinách, které máte rádi. Někdy stačí změnit úpravu jídla (pečené místo smaženého) a spotřebujete méně tuku či sacharidů.

Hydratace je důležitá

Pokud se snažíte zhubnout, je velice důležité přijímat dostatek tekutin. Hydratace odstraňuje chuť na sladké a slané svačiny tipu chipsy, sušenky, dezerty a usnadňuje hubnutí. Dostatečný pitný režim znamená odstranění některých potíží. Například se spánkem – díky tomu se tělo dokáže zregenerovat, zbavit nadměrného stresu a tím snížit hladinu kortizolu v těle. Nevynechávejte snídani.

Sklenice vody

Pokud si hned po probuzení dopřejete sklenici vody, můžete zaznamenat několik účinků. Voda odvádí toxiny z těla, zrychluje metabolismus, podporuje trávení, odstraňuje záchvaty hladu během dne. Patříte-li mezi osoby, které nemohou snídat hned po probuzení, dopřejte si alespoň sklenici vody.

Zdroje info:

https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-rob-to-zaraz-po-przebudzeniu-efekty-w-odchudzaniu-cie-zaskoc,nId,6627773

https://svalbardi.com/blogs/water/morning

Foto: Pixabay