Rychlé hubnutí: vyřaďte těchto pět potravin a zhubněte!

Jablko

Rychlé hubnutí nemusí být vždy zdravé. To ale neznamená, že neexistuje. V tomto článku vám nebudeme představovat zázračné potraviny, s jejichž pomocí vám to bude hubnout samo. Nic takového totiž (bohužel) není. Pod pojmem „rychlé hubnutí“ zde rozumějte hubnutí zdravé, ale ze začátku rychlejší, než je běžné. A to pouhým vynecháním některých druhů potravin.

Rafinovaný cukr

Právě cukr je nejčastějším důvodem obezity. Jeho nevýhodou je to, že se rychle tráví a přecházíí do krevního oběhu. Cukr, který jste požili, může být použit jako zdroj energie, což ale znamená, že nedochází ke spalování uložených tuků v těle. Přebytečné cukry se přeměňují na tuky, které se ukládají jako tuková tkáň v oblasti našeho pasu.

Cukr

Foto: Pixabay

Cereálie

Neplatí to zdaleka u všech snídaňových cereálií. Pokud nechcete snídat pečivo a cereálie máte v oblibě, měli byste zkrátka sáhnout po těch, které jsou správné. Poznáte je tak, že na jednu porci připadají alespoň tři gramy vlákniny. Takové cereálie, které obsahují med, čokoládu, rafinovaný cukr, nechte na pultech obchodu. Ty jsou totiž zdrojem rafinovaného cukru.

Bílé pečivo

Pečivo se při hubnutí stalo jakýmsi strašákem. Ne všechny druhy pečiva jsou ale špatné. V bílém pečivu se nachází jednoduché sacharidy, které nezasytí na příliš dlouhou dobu. To vás může vést k tomu, že si budete chtít dát další a další plátek chleba – až z pečiva začnete přibírat. Na druhou stranu celozrnné varianty pečiva obsahují více vlákniny. To znamená, že je trávíme delší dobu. Takové pečivo zasytí na delší dobu.

Energetické nápoje

Hlavními složkami naprosté většiny energetických nápojů je cukr a kofein. A tak není divu, že s jednou plechovkou můžete přijmout až 120 kalorií! Potřebujete-li povzbuzení, dopřejte si raději šálek kávy bez cukru. Energetické nápoje sice způsobí rychlý příval energie, ale poté také velký útlum. To když hladina cukru v krvi náhle klesne. Člověk se pak cítí vyčerpaný a potřebuje další energetický nápoj.

Zpracované potraviny

Také zpracované potraviny jsou zdrojem cukru a kukuřičného sirupu. Tato sladidla se v těle rychle rozkládají, nezasytí, ale zvýší hladinu inzulínu v těle. Vznikne tak inzulínová rezistence, které je jedním z faktorů, které přispívají ke vzniku chronických onemocnění. A samozřejmě přispívá také k přibírání na váze.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/cut-these-5-food-items-from-your-list-to-lose-fat-25492/post

https://www.eatthis.com/worst-unhealthy-foods-weight-loss/

Foto: Pixabay