Rostliny, které vám zaručeně zkazí spánek

Orchidej

Oázou klidu je pokoj, kde spíte. Je to místo, kde odpočíváme, relaxujeme a získáváme zpět energii pro následující školní nebo pracovní den. Proto by pokoj měl být místností, kde není žádné rozptýlení. Samozřejmě v případě, že tomu tak není, probouzíte se unavení a v hrozné náladě. Co ve vašem pokoji určitě snižuje kvalitu vašeho odpočinku?

Jaké rostliny to jsou?

Zbožňujete rostliny, a tak si jich pár dáte do pokoje? To je jistě skvělá myšlenka, protože mnohé z nich čistí vzduch a umožňují vám lépe dýchat. Na druhou stranu jich je několik, které vám budou rušit odpočinek. Například známé orchideje do ložnice nepatří. V obývacím pokoji na parapetu nebo v kuchyni budou jistě vrcholným zkrášlením, ale ne ve svatyni klidu. Je známo, že tato květina způsobuje přecitlivělost, migrény, ale navíc i smutek nebo dokonce nespavost. Dalšími rostlinami, které nemají místo v rámci místnosti, jsou diefenbachie.

Navzdory tomu, že jsou vynikající, není rozumné je umisťovat do ložnice. Dokážou bezchybně likvidovat škodlivé látky ze vzduchu, ale skutečně malá kapka z této rostliny může dráždit pokožku a může také způsobit dýchací problémy. Z tohoto důvodu diefenbachii do místnosti nedoporučujeme. Měli byste si také dát pozor, pokud ji máte v obývacím pokoji a v případě, že máte malé děti nebo domácí zvířata. Rostlina pro ně může být nebezpečná.

Která rostlina by byla skvělou volbou?

Pokud se vám tyto dvě rostliny líbí, neztrácejte naději – dopřejete si i další květiny, které mohou do vašeho pokoje vnést decentní vizuální nádech. Na výběr jich je nepřeberné množství a vy oceníte krásný pohled na svůj okenní parapet, kde okvětní lístky rostliny nádherně zvýrazní pronikající paprsky skrz žaluzie. Je to nádherné místo, kam se můžete podívat během rána, a vy budete mít v mžiku mnohem lepší náladu. Jsou to například muškáty, které vás okouzlí – vylučují užitečné látky, které likvidují streptokoky a další mikroby ze vzduchu. V podstatě i fíkusy působí na okysličení a zvlhčení vzduchu v místnosti.

Muškáty
Foto: Pixabay

Další rostliny, které jsou vhodné do místnosti, jsou kaktusy, kapradiny, ale také aloe vera, která po setmění vypouští do místnosti kyslík a likviduje oxid uhličitý z místnosti. Navíc je to dokonalá rostlina, kterou lze využít mnoha způsoby. Například poté, co vás bodne komár, popálíte se, poškrábete se a podobně. Poctivě rozdrťte list a naneste gel na postižené místo. Působí i na atopickou dermatitidu nebo aknózní pleť.

Zdroj info: prozeny.cz, blesk.cz

Náhledové foto: Pixabay