Domácí způsoby redukce vrásek: zatočte s nimi i vy!

Vrásky

Neexistuje člověk, který by chtěl mít vrásky! Naštěstí existuje celá řada strategií, která nám může pomoci se jich zbavit, a to i z pohodlí domova. Redukce vrásek je dlouhodobý boj, nečekejte proto okamžité výsledky. V některých případech se vrásek nezbavíte nikdy. Závisí na věku člověka a stavu jeho pokožky. Proti vráskám bychom se měli bránit již od dosažení třiceti let.

Redukce vrásek – každodenní boj

Pokud nechcete mít vrásky, měli byste se na boj proti nim zaměřit každý den. Samozřejmostí jsou hydratační krémy (klidně proti vráskám). Kromě toho můžete začít jíst potraviny, které obsahují vysoké množství vitamínu E. Obecně vzato vede vyvážená strava (ne díky doplňkům stravy) k celkovému lidskému zdraví. Zdravý člověk má zdravou také pokožku. Ideální je zahrnout do své stravy potraviny s vysokým množstvím vitamínů C, A, K a E.

Vrásky

Foto: Pixabay

Šípkový olej

Šípkový olej je velmi častou složkou produktů péče o pleť, protože má vlastnosti, které bojují proti vráskám. Vypíná pokožku. Šípkový olej můžete přidat do svého nočního nebo denního krému v množství několika kapek. Nejedná se o drahou proceduru.

Nepasterizované mléko a med

Je důležité, aby mléko, které použijete v boji proti vráskám, bylo nepasterizované, protože jedině tak obsahuje ty správné živiny. Nepasterizované mléko rozjasňuje pokožku a med se zaměřuje na redukci jemných vrásek. Jak je používat? Mléko můžete lehce zahřát (nikoli do bodu varu, stačí jen kolem 30 °C) a vmíchat do něj med. Ze směsi si připravte zábal, který budete používat pravidelně ráno.

Obličejová jóga

Procvičování obličejových svalů určitým způsobem je skutečně velmi účinné proti vzniku vrásek. Pohyby obličejové jógy mohou skutečně zpevnit vaše obličejové svaly a snížit jemné vrásky na obličeji o více než 40 %. Abyste dosáhli těchto úchvatných výsledků, budete muset cvičit každý den alespoň 15 minut.

Galvanická žehlička

Zatímco dříve se jednalo o proceduru, kterou jste si mohli užívat pouze v kosmetických salonech, v současnosti už si můžete koupit vlastní galvanickou žehličku. Ty rozumné stojí kolem tří tisíc korun. Kromě vrásek se vypořádají také s pigmentací pokožky. Podporují tvorbu kolagenu v pokožce, čistí pokožku do hloubky a omlazují ji. Užitečné jsou také na redukcí akné a ekzémy. Některé mají speciální nástavce také na vlasy či celulitidu.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/4-natural-ways-to-reduce-wrinkles-42715/post

https://www.lekarna.cz/galvanicke-zehlicky/

Foto: Pixabay