čaj na hubnutí

Proč začít pít ibiškový čaj

Dnes si představíme ibiškový čaj. Možná jej znáte, možná nikoli. Představíme ho však v jeho zdraví prospěšné perspektivě a řekneme si důvody, proč je dobré začít tento druh čaje pít. Pojďme tedy společně na to!

Ibiškový čaj

Znáte jej? Jde o typicky sytě červený nápoj, který je, jak si za chvíli ukážeme, také zdraví prospěšný. Je silně aromaticky a trochu nakyslý. Pil se již v dobách starověkého Egypta. Tehdy sloužil v studené variantě jako osvěžení. Dnes se již ví, že ibiškový květ je na zdraví prospěšné látky opravdu bohatý. V sáčcích nebude tolik koncentrovaný. Pokud tedy budete chtít opravdu silný a zdravý ibiškový čaj, nejlepší je si usušit tento květ nebo jej koupit v obchodě specializujícího se na zdravou výživu.

Antioxidační účinky

Tento čaj z ibišku je plný antioxidačních látek, které v našem organismu bojují s volnými radikály. Ty totiž při nedostatku antioxidantů mohou narušovat a ničit zdravé buňky. V ibiškovém čaji má tuto vlastnost na svědomí antokyany v rostlině, které stojí za již zmíněnou antioxidací a zároveň má čaj typickou červenou barvu. Dalšími účinky ibiškového čaje jsou prokázány mnoha studiemi. Podle nich pravidelné pití tohoto čaje snižuje jak systolický, tak diastolický krevní tlak. Můžeme jej tedy zařadit mezi prvky prevence onemocnění srdce. Dále je čaj z ibišku zdrojem vitamínu C a železa, které může náš organismus touto vcelku příjemnou cestou získat. Právě tyto látky pak zvyšují imunitu.

Protizánětlivé účinky

I tuto vlastnost v sobě pití ibiškového čaje skrývá. Ibiškový květ je totiž na protizánětlivé látky opravdu bohatý. Navíc mohou právě tyto látky pomoci v boji proti akné. V kombinaci s vitamínem C zamezují vzniku tohoto onemocnění. A čaj můžete také pojmout jako náhradu sladkých a sycených limonád. Dobře totiž zavodní organismus a je výborný jak v teplé, tak studené podobě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *