Proč začít chodit více po svých

Chůze

Chůze je zdravá a má pozitivní účinky na naši kondici a celkové zdraví organismu. To asi nikdo nerozporuje. Potřebujete-li však najít motivaci k tomu, abyste začali ze zdravotních důvodů chodit více pěšky, určitě si přečtěte tipy níže. Nabízíme totiž konkrétní důvody a pozitivní faktory, které častější chůze po svých přináší. Pojďme tedy na to!

Zlepšení stavu vašeho srdce

Vědecké poznatky dokazují, že i půlhodinová chůze, je-li pravidelná, může značně pomoci vašemu organismu. Budete-li praktikovat svižnější pohyb, můžete výrazně snížit riziko rozvoje srdečních chorob či jiných onemocnění kardiovaskulárního ústrojí. Není to však jen to. Pohyb chůzí je totiž pro naše tělo jedním z nejpřirozenějších pohybů. Je tedy jasné, že pravidelný pohyb zvyšuje i kapacitu a funkčnost celého oběhového systému včetně srdce. Snížíte tedy riziko vzniku onemocnění a zároveň zvyšujete funkčnost a kondici této části těla.

Hubnutí

Pokud patříte mezi ty, kteří od pohybu očekávají zejména snížení hmotnosti, i v tomto vám může pravidelná a častější chůze pomoci. Pokud máte nadváhu, určitě je nejlepší začít se zbavovat přebytečných kil právě chůzí. Nemusí jít o vždy nejefektivnější způsob, ale při změně životního stylu je zařazení více pohybu do života základní podmínkou. Zvolíte-li cestu opačnou – tedy tvrdé tréninky, které vás zbavují energie, můžete si zadělat na další zdravotní problémy. Samotné cvičení, i když je praktikováno správně, pak může být kontraproduktivní v tom smyslu, že vás ještě více vysílí, přičemž často je nadváha spojená se stresem a energetickým nedostatkem. Dobré jsou tedy spíše pomalá cvičení typu jógy. Stejně tak ale také pravidelná chůze.

Zvýšení imunity organismu

Posledním důvodem, proč začít více chodit po svých je imunita. Tato aktivita totiž dokáže vaši obranyschopnost zlepšit. Jak? Při svižné chůzi, stejně tak jako u většiny sportů, se nám do krve vyplavuje „hormon štěstí“. Ted vám pak nejen že zlepší náladu, ale i zvýší imunitu.

 

Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.