Zápach nohou lze odstranit přírodní cestou

Nohy

Sedíte si jen tak u televize a najednou ucítíte známý nepříjemný pach? Může se stát. V horším případě to ucítí někdo jiný. Stát za touto mrzutostí může bohužel zdravotní problém. Prostě vám jdou cítit nohy. Setkat se lze s poměrně početnou skupinou lidí, pro které jsou zpocené, mokré a nevábně páchnoucí nohy častou nepříjemností narušující jak soukromý, tak i pracovní život. My se proto v následujících řádcích podíváme na to, jak zápach efektivně eliminovat.  

Březové listy

Naprosto jednoduchá domácí záležitost. Do hrnce nalijeme vodu a poté vložíme celkem dvě hrsti březových listů. Pak se voda okamžitě odstaví a nálev nechá luhovat. Nohy by se v něm měly umývat dvakrát za týden.

Vrbová kůra

Koupat si nohy můžete také v odvaru z vrbové kůry. Svařit by se mělo zhruba 30 až 40 gramů kůry v 0,5 litru vody. Vše se nechá vychládnout a máte připravenou vynikající lázeň pro vaše nohy. Koupat si je v ní můžete ideálně večer po samotné celkové koupeli.

Nohy

Očistná kúra nohou: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Domácí zásyp nebo zábal

Když si nohy umyjete a osušíte, můžete aplikovat nejrůznější zásypy ze surovin, jež máte běžně k dispozici doma. Na mysli máme například kukuřičný škrob, marantu třtinovou nebo jedlou sodu.

Střídání bot a ponožek jako základ

Určitě nemějte na nohou obutí každý den ty samé boty. Optimální je střídání dvou až třech párů obuvi. Budete se jednak cítit mnohem komfortněji a boty také dostanou spousty času k tomu, aby dokázaly pořádně vyschnout. Výborná je především správně padnoucí kožená obuv. Teď v létě se hodí třeba sandály nebo kroksy. Pokud máte boty, do nichž jsou zapotřebí ponožky, nezapomínejte měnit ani je. Používejte takové, které jsou vyrobené z přírodních materiálů.

Změna jídelníčku

Někteří lékaři se domnívají, že je pach nohou spojen s konzumací potravin obsahujících vysoké procento rafinovaného cukru. Ten je doslova krmivem pro plísně a bakterie, které se pak na těle množí.

Nohy: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.