Přírodní pleťové masky pro krásnou a zářivou pleť

Pleťová maska

Také máte dojem, že se aktuálně převládající počasí a nedostatek sluníčka začínají na vaší pleti nehezky podepisovat? Pak nenechte nic náhodě a pomozte si šikovnými prostředky, které se o vše postarají.

Paleta možností je opravdu pestrá. Na pomoc si můžete vzít třeba kurkumu, rýži nebo avokádo. Máme pro vás několik osvědčených receptů na domácí kosmetiku, který si oblíbíte?

Kurkuma, med a trochu rostlinného mléka

Nezáleží na tom, zda půjde o to mandlové, ořechové nebo třeba rýžové. Mandlové vyživí, ořechové též a rýžové dokáže pokožku zklidnit. Ke dvěma lžícím mléka přidejte lžíci medu a lžičku kurkumy. Promíchejte, dokud nedostanete kompaktní hmotu. V případě potřeby dohustěte ještě kurkumou. Naneste na obličej a dekolt a nechte 15 minut působit. Poté smyjte.

Pleťová maska

Foto: Pixabay

Peelingová maska z avokáda a ovesných vloček

Mastné kyseliny a vitamín E – přesně tím avokádo vaší pleti poslouží. Stačí vám jedna polévková lžíce, kterou smícháte se stejným množstvím jemných ovesných vloček. Jemně do pokožky vmasírujte a nechte 10-15 minut působit. Poté opět s lehkou masáží smyjte.

Pleťová maska z rýžové vody

Zbyla vám voda po ovaření rýže? Vezměte jeden šálek a přidejte do něj několik kapek citronové šťávy a několik kapek oblíbeného esenciálního olejeesenciálního oleje. Naneste na pokožku a nechte 10 minut působit. Poté smyjte.

Pleťová maska z bílku, která si poradí i s černými tečkami

Ucpané póry nejsou opravdu nic pěkného, tak proti nim vytáhněte do boje, vezměte jeden vaječný bílek a smíchejte ho se šťávou z poloviny citronu a také s malou lžičkou medu. Míchejte a nebojte se šlehat. Maska se sice bude hůř nanášet (použijte vatový tamponek), ale o to lépe bude působit. Dejte jí 15 minut, aby zaúčinkovala a poté ji smyjte, a to nejlépe za pomoci čistícího kartáčku na obličej.

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.