Očkování

Vakcinační pas jako motivace očkování proti koronaviru

Druhá vlna koronaviru je v plném proudu, nicméně už se začíná poměrně hodně nahlas mluvit o očkování proti němu. Na veřejnost se dostaly také informace o vakcinačním pasu. Jedná se o jakousi průkazku dokladující to, že jste byli očkování proti koronaviru, respektive nemoci Covid-19. Bývalý i současný ministr zdravotnictví považují toto řešení za správné. Lidi tak přiměje k samotnému očkování.

Přirozené promoření populace zřejmě nehrozí

Promoření populace přirozenou cestou je fakticky nemožné. Došlo by k vysokým ztrátám na životech. Roman Prymula hovořil o tom, že se jakási divoká cirkulace viru, jíž jsme nyní svědky, zastaví, až bude proočkováno 60 % populace. Počítá se samozřejmě i s 15 % lidí, kteří již nemoc Covid-19 prodělali. Až do této doby to zřejmě bude o nějakém zpřísňování a uvolňování opatření.   

Koronavirový pas jako motivace

I takto se bývalý ministr zdravotnictví vyjádřil. pokud člověk vyrazí do zahraničí s platným vakcinačním pasem, bude mít zelenou. Tím pádem bude jeho pohyb takřka neomezený a zapomenout bude moci i na roušku. Podle slov Roman Prymuly si to mnozí lidé, kteří se nechtějí očkovat rozmyslí i skrze to. V červnu by tak mohly chybět vakcíny. Poměrně zajímavý informace v době, kdy ještě žádná vakcína stoprocentně nefunguje.  

Očkování proti koronaviru nebude povinné

Snahy o vznik jakéhosi covid pasu tady byly již na jaře. Nakonec se ale nic takového nepodařilo. Ostatně i vzhledem k pomalému vývoji vakcíny. Současný ministr Blatný hovořil o tom, že ani vakcinace, ani samotné covid pas nebudou povinné. Tato informace je do jisté míry pozitivní, každý člověk se bude moci svobodně rozhodnout sám, jestli do očkování proti koronaviru půjde a zdali si nechá vystavit ono zmíněné potvrzení.

Očkování proti koronaviru: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

15 komentářů

 1. Marcel Odpovědět

  Dejte si do Googlu „Pfizer scandal“.Totální masakr.Miliardove pokuty,testování jedů na dětech,tisíce úmrtí na léky a vakcíny,úplatky,obcházení zákonů,neplacení daní!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Enigma Odpovědět

  Člověk, který si nenechá píchnout vakcínu, u které nejsou ani pořádně známy vedlejší účinky, je člověkem druhé kategorie, no to by snad ani Joseph Mengele nevymyslel.
  Svým způsobem zde uživ. Zdeněk vystihuje, že evropský člověk bude na tom jako pes.

  1. KKKatka Odpovědět

   Náhodou někde ještě starý očkovací průkaz z doby socialistické mám.:) Na památku. Ani nevím, proč se to zrušilo. Ale jsem ráda, že toto bude dobrovolné! Jestli si to ještě desetkrát nerozmyslí, nebo nenastolí „povinnou dobrovolnost“. Nešla bych na očkování za žádnou cenu.

 3. tomáš Odpovědět

  rozhodně se nechám očkovat pokud se mají zrušit roušky a další opatření je to nejlepší cesta ven a jen idioti můžou nadávat vakcínu

  1. Josef Odpovědět

   Ani nevis.Třeba za 1 rok jaky budou vedlejsi ucinky.Covid je jako chripka tu taky nikdo neresil.Jde jenom o biliony dolaru za vakciny.Je to jenom umele vytvoreno.Jenom to porad nechapete.Ockovat se nenecham.Na covid19 zatim nerekli kolik lidi umrelo.Vsichni meli zapal plic a jine nemoci a ktomu se pridal covid jako kdyby chytli chripku tak by taky umřeli.Nemocnice když se da kdo zemrel ne covid dostane za luzko 60000kč bez covidu par tisicovek.Tak se radsi pise ze zemreli na covid.Byznys

 4. Tony Odpovědět

  Ale jo, naočkovat se klidně nechám, ale až v momentě, kdy proběhne standardní mnoholeté testování účinnosti a vedlejších účinků té vakcíny. Takže zhruba tak do roku 2027-2030 mi dejte s podobnými tlaky, nátlaky a vydíráním laskavě pokoj. Děkuji.

 5. Rita Odpovědět

  Doposud se všechny vakcíny musely několik roků vyvíjet,potom dalších desítky roků testovat
  a tohle všechno se při této rádobyvakcíkně neděje.I lékaři před tímto očováním varují a my se máme jako poslušné ovce nechat zamořit tímto svínstvem jenom proto,že na tom chce Prymula a další darebáci vydělávat?NIKDY !!!!

 6. Hana Odpovědět

  Nazývejte věci pravými jmény – podmínka očkování pro cestování a jiné „výhody“, například volné dýchání bez roubíku, není motivace, ale vydírání. Na cestování, volný pohyb a volné dýchání má každý člověk ze zákona přirozené právo. Takže ahoj …

 7. 5.0 V8 Odpovědět

  Očkovat se zcela jistě nenechám, ani kdyby to bylo povinné. Vakcinační pas je podle mě utopie, lidé by si nenechali líbit, aby byli omezování kvůli tomu, že se odmítnou očkovat. Navíc je to nesmysl. Kdo se bojí, tak ať se naočkuje a pak je přece jedno, jestli se setká s nakaženým, když to nemůže chytit. Nás ostatní laskavě nebuzerujte, my si tu chřipku vyležíme v pohodě doma (jako ostatně každý rok) a nikomu po tom nic není. Nemluvě o tom, že ve většině zemí je odpor vůči té vakcíně poměrně značný, očkovat se nechce nechat 40-70% obyvatel a to je sakra velká masa lidí. A já si nemyslím, že tato masa lidí bude jen nečinně přihlížet tomu, že jí berete svobodu pohybu apod. A dokonce si myslím, že si to uvědomují i politici a informace o vakcinačním pasu a nějakých omezení vypouští záměrně aby lidi ještě více vystrašili, ale realitou se to nikdy nestane. Navíc by se musely znovu zavést kontroly na hranicích, což je nereálné.

 8. Jaroslav Odpovědět

  Faktem je, že politikům nevěřím ani pozdrav. Střídají se tam jako na kolotoči a jde jim jen o vlastní zisk. Věřím jen skutečným lékařům, kteří umí a také léčí. Ti mezi nimi nejsou, naopak jsou veřejně dehonestováni. To snad hovoří za vše. Děkuji, opravdu nemám zájem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *