Arganový olej

Arganový olej: Přirozený elixír pro vaše vlasy

Kdo by nechtěl mít krásnější a zdravější vlasy? Asi každý. Ne všem se to ovšem daří. Faktorů, které mohou pozitivně či negativně ovlivnit kvalitu vlasů, je poměrně hodně. Důležitá je především jejich výživa. Její součástí by měl být zcela jistě kvalitní arganový olej. Vždyť právě tento prostředek se používal již ve starověku, aby pomáhal pečovat o vlasy a chránil je před horkem. V podstatě jde o tradiční vlasový kondicionér.

V jakých podobách arganový olej pomáhá?

Kvalitní arganový olej na vlasy je ryze přírodní produkt bez zápachu. Mnozí výrobci tuto složku přidávají do svých šamponů. Jinak se arganový olej aplikuje v kapkách jako součást vlasové masky, případně kondicionéru. Po aplikaci by měly být vlasy zdravé a upravené. V kosmetice se tradičně využívá arganového oleje lisovaného za studena. Vyznačuje se lehkou vanilkovou vůní, případně absencí jakéhokoli zápachu.

Dokonalé posílení vlasů

Vlasy potřebují pravidelný přísun živin. Arganový olej zajistí především vitamín E. Jinak se vlasům dostane také tokoferolů a nejrůznějších fytochemikálií. Pokožka hlavy je tak díky těmto látkám chráněna před nebezpečným UV zářením. Pro masáž pokožky postačí pouze několik kapek tohoto oleje. Vynikající je především pro značně vysušené vlasy a porušené špičky. V těchto případech funguje jako dokonalá první pomoc.

Jak vybrat správný arganový olej?

Vybrat si lze arganový olej v mnoha podobách. Hodně oblíbený je mimo jiné třeba arganový olej na obličej. Zapomenout nelze ani na arganový olej na nehty pro děti a mnohé jiné. Určitě by se mělo jednat o olej získaný z nepražených arganových mandlí. Pozor je zapotřebí dát také na absenci různých pomocných přísad a chemických látek. Budete tak mít jistotu, že používáte přípravek, který vašim vlasům jednoznačně pomůže.

Arganový olej: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *