Pozvěte do svého domova zdraví, harmonii a štěstí – pomohou vám rostliny

Pozvěte do svého domova zdraví, harmonii a štěstí – pomohou vám rostliny. Pokojové rostliny, které vás nabijí pozitivní energii, jsou zdrojem blahodárného a k životu tolik potřebného kyslíku a navodí příjemnou atmosféru ve vašich domovech.

Existuje řada rostlin, které mohou do vašich domovů vnést pozitivní vibrace, rovněž pročistí vzduch, pohlcují záření, které produkují mobily a počítače, zlepší vaše mentální i fyzické zdraví a v neposlední řade navodí pocit štěstí. Kromě toho mohou pokojové rostliny doma odstranit negativní energii a dát vám a vaší rodině zcela nový pocit bytí. Šťastný a spokojený život totiž můžete vést jen tehdy, když prostor, ve kterém žijete, vyzařuje pozitivní atmosféru. A zde hraje příroda výraznou roli.

Pokojovky, které slouží jako účinné čističky vzduchu

Lopatkovec je nenáročná pokojová rostlina, která zvládne i umístnění v tmavší místnosti. Má ráda pravidelné rosení listů a vždy vlhký substrát. Je citlivý na přesušení. Jako protislužbu za minimální péči přináší benefit v podobě čištění vzduchu od toxinů. Mezi největší čističky vzduchu v domácnosti patří i tchynin jazyk. V minulosti byla tahle rostlina hodně populární. Pěstovala se i ve školních třídách, a to hlavně díky své schopnosti čistit vzduch a produkovat kyslík. Teď zažívá comeback, a to právem. Nemá ráda přímé světlo a přemokření.

Foto: Pixabay

Aloe vera je známá svou schopností odstraňovat znečišťující chemikálie z atmosféry a čistit vzduch, takže pokud ji budete mít ve svém obývacím pokoji nebo ložnici, zlepší vzduch, který dýcháte a rovněž v ní získáte spolehlivého pomocníka, kterého šťáva působí antibakteriálně a napomáhá hojení.

Rostliny, které přináší do domova štěstí a blahobyt

Tlustice je nenáročná rostlina, která je vhodná i pro úplné začátečníky. Za světlé stanoviště a občasnou zálivku se vám odvděčí bujnými dužnatými listy, které evokují drobné mince a dle učení Feng Shui přináší do domácnosti štěstí, prosperitu a bohatství. Další rostlinou, která je známá tím, že přináší domů pozitivní energii, je orchidea. Orchideje jsou také spojovány s mužností a plodností, díky čemuž jsou ideální pro novomanžele. Rostliny potřebují mírnou vlhkost a nenáročnou údržbu. A jejich příjemná vůně dokáže zvednout náladu.

Lucky bamboo přináší štěstí ve zdraví i v milostném životě. Rostlina vyžaduje jen minimální údržbu. Můžete jej mít v jakémkoli rohu místnosti, který má jemné nebo velmi slabé osvětlení. Také se ujistěte, že jej máte ponořený alespoň do poloviny ve vodě. Tato rostlina se odedávna používá jako symbol bohatství a štěstí.

Zdroj: https://prima-receptar.cz/10-pokojovek-ktere-prinesou-zdravi-lasku-a-stesti/, https://m.magazinplus.cz/hobby/568-rostlina-ktera-do-domu-prinasi-stesti-a-blahobyt-uz-jste-si-ji-poridili.html, https://www.idnes.cz/hobby/domov/stastne-rostliny-prinesou-domovu-radost-stesti-i-bohatstvi.A200113_124447_hobby-domov_mce

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.